Start Arrow Finanse i prawoArrow Czy można zameldować z upoważnienia?

Czy można zameldować z upoważnienia?

Moja żona przebywa za granicą. W tym czasie skończyłem budować dom, do którego się przeprowadzamy, a dotychczasowe mieszkanie wynajmujemy. Czy mogę wymeldować żonę z mieszkania i zameldować w nowym domu, bez jej obecności?

Najlepiej, jeśli osoba zameldowana sama dokona wymeldowania. Jeśli jednak nie jest to możliwe, można złożyć w odpowiednim Urzędzie (Gminy, Dzielnicy) wniosek o wymeldowanie takiej osoby w drodze decyzji administracyjnej. Wymagane dokumenty to: pisemny wniosek i dowód wpłaty 10 zł opłaty skarbowej na rachunek Urzędu. Postępowanie administracyjne trwa od 1 do 2 miesięcy i kończy się wydaniem decyzji administracyjnej.

Jeżeli chodzi o zameldowanie, to osoba meldująca kogoś powinna mieć jej wszystkie wymagane dokumenty i podpis na wypełnionym druku o zameldowanie. Zgłoszenie meldunku pobytu stałego i czasowego odbywa się poprzez złożenie w odpowiednim Urzędzie wypełnionego druku na zameldowanie wraz z dostarczeniem wymaganych dokumentów, w zależności od rodzaju zameldowania.

Proszę pamiętać o logicznej kolejności: aby dokonać zameldowania w nowym miejscu pobytu stałego, należy wcześniej dokonać wymeldowania z poprzedniego miejsca pobytu stałego.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 20, 2010
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty