Start Arrow Budowa domuArrow Czy silikat można stosować na elewację?

Czy silikat można stosować na elewację?

Elewacja to jeden z najważniejszych elementów budynku. Musi stanowić jego barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi, ale także stać się atrakcyjną wizytówką. Czy na elewację można stosować materiały silikatowe? Czy zapewnią nam one trwałość na wiele lat i estetyczny wygląd domu?

Jak najbardziej tak – twierdzą eksperci z firmy Silikaty-Białystok.

Elewacje silikatowe są w pełni akceptowane przez inwestorów, projektantów i budowniczych – świadczy o tym wzmożony wzrost sprzedaży silikatowych materiałów na elewacje. Dotyczy to w równym stopniu cegieł i płytek silikatowych barwionych, jak i bloczków silikatowych białych.

Koszty wykonania 1 m² elewacji z silikatów są niższe w stosunku do innych rozwiązań, a dodatkowo elewacje takie są trwałe i nie wymagają częstych i kosztownych konserwacji.

(fot.Silikaty-Białystok)

(Kolorowe elewacyjne cegły silikatowe, fot.Silikaty-Białystok)

Zastosowanie nowoczesnych łączników, wieszaków i konsol wykonanych ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej umożliwia wykonanie elewacji na budynkach nowych i już istniejących. Zastosowanie konsol nie wymaga opierania ściany elewacyjnej na fundamentach i umożliwia wykonanie elewacji podwieszonych opuszczonych poniżej punktu ich podparcia. Umożliwia wykonanie nadproży ceglanych właściwie bez ograniczania ich rozpiętości.

Zastosowanie kotew i konsol pozwala w sposób niemal doskonały, bez mostków termicznych, łączyć ściany elewacyjne z właściwą ścianą nośną lub osłonową.

(fot.Silikaty-Białystok)

(Elewacyjna cegła żółta, łupana, fot.Silikaty-Białystok)

Oczywiście warto wspomnieć o niepowtarzalnym charakterze, jakie daje zastosowanie silikatu na elewacji. Kolorowe cegły i płytki silikatowe umożliwiają tworzenie niepowtarzalnej grafiki elewacji i dowolnych kompozycji kolorystycznych budynków.

W celu uniknięcia różnic kolorystycznych (silikat kolorowy) należy zamówić cegły biorąc pod uwagę całą inwestycję. Jest to konieczne w celu uzyskania prawidłowego efektu kolorystycznego. Uzupełnianie zapasu cegieł podczas budowy zwiększa ryzyko powstawania na elewacji odcieniowo zróżnicowanych  obszarów. W trakcie murowania należy mieszać cegły, z co najmniej pięciu palet, w celu uzyskania prawidłowego efektu kolorystycznego, dodatkowo należy zabezpieczyć elewację środkami do impregnacji np. SARSIL H14 lub równoważny.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Lampa stołowa mini-trójnóg Czar lawendy

  • Nowoczesny Plafon Kantoor White

  • Plafon Harmony Black

  • Lampa Flexi Grochy Mix 3pł.

  • Lampa wisząca Romantica 2pł. Black

  • TK Lighting Zwis pojedynczy Alambre

  • ZTS zwis duży (ś:37) 1 pł. / patyna + czerwo...