Start Arrow Budowa domuArrow Czy w domu potrzebny jest balkon?

Czy w domu potrzebny jest balkon?

Projekty domów – te, które mnie się najbardziej podobają nie mają niestety balkonów. Wiem, że istnieje opcja zmian dokonanych przez architekta, ale zastanawia mnie dlaczego rezygnujecie z projektowania balkonów. To jakiś trend?

Wiele projektów domów prezentowanych na naszych stronach posiada balkony. Zapraszamy na www.moj.dom.pl, gdzie użytkownicy serwisu dzielą się swoimi doświadczeniami zarówno z budowy domu, jak i z przeprowadzanych wcześniej przez architekta adaptującego zmian, a Doradcy pomogą dobrać projekt domu dostosowany dokładnie do Pańskich potrzeb.

Warto się jednak zastanowić czy rzeczywiście potrzebuje Pan balkonu. Przewagą właścicieli domów jednorodzinnych nam mieszkańcami blokowisk, jest m.in. posiadanie ogrodu czy nawet niewielkiego skrawka terenu wokół zabudowy. Czy nie lepiej letnie popołudnia spędzać tam niż siedząc na balkonie?

Proszę pamiętać, że według ekspertów to właśnie balkon jest jednym z najbardziej newralgicznych miejsc w konstrukcji domu. Tylko wyjątkowo solidna firma jest w stanie zapobiec powstawaniu mostków termicznych w tym miejscu.

(Zdjęcie termowizyjne budynku – czerwony kolor pokazuje największe straty energii – fot. Schock)

(Zdjęcie termowizyjne budynku – czerwony kolor pokazuje największe straty energii – fot. Schock)

Jeżeli chce Pan stworzyć miejsce, które będąc jednocześnie elementem domu służy również ogrodowi, warto przemyśleć budowę tarasu na parterze

Marta Hawrylak

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Komentarze

Najnowsze komentarze

Marecki21 Odpowiedz 2016-10-04 16:41:57

Jeżeli ktoś chce już robić balkon to warto o niego zadbać od samego początku. Wybrać odpowiedni klej do płytek z właściwościami zapewniającymi wodo i mrozoodporność typu WB Flex Glue oraz wylewki posadzkowe szybkowiążące. W tym przypadku u nas wygrał WB Fast Floor. Cały opis jest na stronie producenta dotyczący stosowania i przygotowania materiałów. Przy takim połączeniu nie macie się czego obawiać w przypadku wilgoci czy pęknięć na tarasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Velio Abażur żyrandol 5 pł. czerń + chrom /...

  • Lampa ogrodowa OSLO 30 Grafit/Ciemny popiel

  • Plafon ISLA

  • Promocja

    Lampa Wisząca Dzwoneczki Flamingi Gray

  • Lampa wisząca Luna Biała

  • Puszka FOL kaszubska biała z niebieskim

  • Kinkiet SHINE BLACK/CHROME 13,8W LED

  • Lampa ogrodowa ONYX 75 Czarny