Start Arrow Budowa domuArrow Czy warto budować z silikatu?

Czy warto budować z silikatu?

(Projekt domu w technologii z bloczków silikatowych)

Jesteśmy zainteresowani jednym z projektów domów gotowych. W opisie znajduje się informacja, że budynek wykonany będzie w technologii murowanej silikatowej: do ścian zewnętrznych i wewnętrznych architekt proponuje bloczki silikatowe. Czy warto budować z silikatów? Co to właściwie jest silikat? – zastanawia się nasz czytelnik.

O zaletach silikatu przekonują eksperci z firmy Silikaty – Białystok:

Silikat to wolne od zanieczyszczeń chemicznych i estetyczne piaskowo-wapienne bloczki, cegły i płytki. Nadają się one do wykonywania ścian, kominów wentylacyjnych, ogrodzeń, układania elewacji itp. Silikaty powstają po wymieszaniu ok. 90% piasku i 7% wapna, z dodatkiem 3% wody – składają się zatem z elementów o najniższej promieniotwórczości w przyrodzie. Nie zawierają w sobie szkodliwych związków chemicznych. Ponadto, ze względu na występowanie wapna jako podstawowego składnika, wyroby silikatowe posiadają również właściwości aseptyczne – niszczą drobnoustroje i zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni.

Dlaczego warto budować z silikatu? Dlatego, że technologia ta nie stawia ograniczeń budowli: kształtu, wielkości, rodzaju pomieszczeń, tynków, fasad, itp. Inwestor może dowolnie kształtować architekturę domu.

Warto również wspomnieć, że dzięki zaawansowanej technologii produkcji silikatu, duża jego gęstość właściwa sprawia, że silikaty są materiałem bardzo dobrze pochłaniającym dźwięk. Są również materiałem całkowicie niepalnym – nawet w temperaturze ponad 600 stopni Celsjusza silikat się nie zwęgli i nie rozpadnie.

Mur z silikatów tworzy „oddychającą” przegrodę, nie występują w niej zjawiska kondensacji pary wodnej i zawilgocenia. Ponadto, wapno w silikacie wchodzi w reakcję z dwutlenkiem węgla z powietrza. W tym procesie powstaje węglan wapna, który zwiększa wytrzymałość silikatu. Za jednym zamachem mamy w naszym domu lepsze powietrze i mocniejsze ściany.

(Murowanie tradycyjne)

(Murowanie tradycyjne)

(Murowanie na suchy styk)

(Murowanie na suchy styk)

Silikaty znakomicie nadają się na ściany zewnętrzne. Są materiałem całkowicie mrozoodpornym. Technologia produkcji zapewnia uzyskanie wysokiej dokładności wymiarów (poniżej 2 mm), co znakomicie ułatwia prace murarskie i redukuje koszty wykończenia ścian.

(Murowanie na pióro-wpust)

(Murowanie na pióro-wpust)

(Murowanie na klej)

(Murowanie na klej)

Wyroby silikatowe ze względu na wysoką wytrzymałość na ściskanie z powodzeniem mogą być stosowane również do wykonywania ścian fundamentowych budynków. Z silikatu można budować domy do 11 kondygnacji. Wykonanie ścian piwnic z cegieł i bloczków silikatowych daje gwarancję wysokiej trwałości oraz jednocześnie oszczędności, z uwagi na niski koszt materiałów silikatowych oraz brak konieczności ich tynkowania.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Lampa stołowa mini-trójnóg Czar lawendy

  • Nowoczesny Plafon Kantoor White

  • Plafon Harmony Black

  • Lampa Flexi Grochy Mix 3pł.

  • Lampa wisząca Romantica 2pł. Black

  • TK Lighting Zwis pojedynczy Alambre

  • ZTS zwis duży (ś:37) 1 pł. / patyna + czerwo...