Start Arrow Finanse i prawoArrow Czy warto inwestować w nieruchomości?

Czy warto inwestować w nieruchomości?

Lata 2008 – 2009 zatrzęsły portfelami inwestorów na całym świecie. Wiele osób całkowicie zrezygnowało z inwestowania wolnych środków, czekając z tym na lepsze czasy.Jaki będzie dla inwestorów 2010 rok? Czy i jak zamierzają w tym roku inwestować swoje nadwyżki finansowe?

Portal Inwestycje.pl postanowił zapytać internautów o ich opinie.

Czy według Ciebie w 2010 roku warto zainwestować w nieruchomości?

  • 44% badanych przez portal Inwestycje.pl uważa, że inwestycje w nieruchomości są atrakcyjnym sposobem lokowania kapitału. 31% respondentów nie ma zamiaru w 2010 roku inwestować w nieruchomości, natomiast 25% ankietowanych poczeka na rozwój sytuacji rynkowej i dopiero wówczas podejmie decyzje o tego typu inwestowaniu.
  • Najchętniej w nieruchomości inwestować będą osoby między 25. a 30. rokiem życia, respondenci z wykształceniem zawodowym oraz mieszkańcy największych miast (powyżej 100 tys. mieszkańców). Ten sposób inwestycji wybierze odpowiednio: 49%, 50% oraz 48% z nich.
  • Najmniejszymi entuzjastami inwestowania w nieruchomości są osoby powyżej 40. roku życia (35% z nich nie chce inwestować w ten sposób), ankietowani z wykształceniem podstawowym (43% z tej grupy nie wybierze tego typu inwestycji) oraz mieszkańcy wsi (49% z nich nie zamierza inwestować w nieruchomości).

inwestycje nieruchomosci wykres

Autor: Inwestycje.pl

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz

Data dodania:


styczeń 18, 2010
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
3
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Komentarze

Najnowsze komentarze

mieszkanie wrocław Odpowiedz 2014-11-13 12:45:27

Zawsze warto inwestować w nieruchomości. To jest dobry sposób na bezpieczne ulokowanie swoich pieniędzy. Jak tylko będę miał więcej gotówki to z pewnością kupię mieszkanie niedaleko np. Wrocławia

Gość Dom.pl Odpowiedz 2013-10-15 11:42:27

Pewnie, że jest opłacalne - nieruchomości inwestycyjne dają nieźle zarobić, kwestia wyczucia momentu, tak jak... teraz. Przecież to właśnie teraz można przejąć magazyny pod Warszawą, czy nieruchomości ze stref ekonomicznych... A kiedyś? Takie nieruchomości kosztowały bardzo dużo!

Gość Dom.pl Odpowiedz 2011-05-24 12:42:32

Z własnego doświadczenia wiem, że inwestowanie w nieruchomości jest opłacalne.Prowadzę dom weselny. W początkowym okresie działalności wynajmowałem obiekt, w którym prowadziłem firmę. Jednak wysokość czynszu zmusiła mnie do wybudowania własnego budynku. Udało mi się zleźć projekt po atrakcyjnej cenie. Teraz pieniądze, które przeznaczałem na wynajem pokrywają ratę kredytu bankowego a budynek mam na własność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty