Start Arrow InstalacjeArrow Czym jest i ile kosztuje rekuperacja? Kiedy wentylacja z rekuperacją się opłaci?

Czym jest i ile kosztuje rekuperacja? Kiedy wentylacja z rekuperacją się opłaci?

Zobacz także:

Pompa ciepła – wybierz rozwiązanie do swojego domu

Alternatywne źródła energii często uważane jest za najtańsze ogrzewanie domu. Urządzenia grzewcze produkujące ciepło z promieni słonecznych, gruntu czy wody to coraz szersza oferta dostępna na polskim rynku. Jednym z nich są pompy ciepła, których montaż ze względu na ich wysoką efektywność i dużo niższe zużycie energii rozważa wielu inwestorów, planujących budowę domu.

Jak działa pompa ciepła powietrze-woda? Sprawdź, po jakim czasie zwróci się inwestycja?

Pompa ciepła powietrze-woda jest alternatywą dla tradycyjnych bojlerów i pozwala zmniejszyć co najmniej o połowę rachunki za przygotowanie ciepłej wody. Jeżeli zależy nam również na tym, aby ciepła woda płynęła natychmiast po odkręceniu kranu, a więc nie następowała strata zimnej wody – pompa ta jest najlepszym rozwiązaniem.

Rekuperatory: projekt instalacji dla domu jednorodzinnego

System wentylacji, który w sposób mechaniczny wymusza wymianę powietrza i wyposażony dodatkowo w rekuperator, umożliwiający odzyskiwanie ciepła (rekuperację), sprawia, że domy energooszczędne są bezpieczne dla zdrowia i samopoczucia swoich mieszkańców. W pomieszczeniach nie koncentrują się takie składniki powietrza, jak dwutlenek węgla, para wodna czy inne związki chemiczne, wydzielane z materiałów budowlanych oraz elementów wyposażenia.

Klimakonwektory – grzanie i chłodzenie w jednym urządzeniu

Tradycyjne instalacje C.O. wymagają montażu oddzielnej klimatyzacji. Mówiąc wprost: należy pomyśleć o dwóch niezależnych urządzeniach – grzejącym i chłodzącym. Można jednak oszczędzić sobie wspomnianych problemów – dostępne jest rozwiązanie technologiczne, które zapewnia system grzewczy oraz jednocześnie klimatyzacyjny.

« Wstecz

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 10, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty