Start Arrow OgródArrow Czym kosić i przycinać trawę?

Czym kosić i przycinać trawę?

Każdy, kto posiada swój własny ogród bądź działkę, powinien zaopatrzyć się nie tylko w kosiarkę, ale również w wykaszarkę. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

W ogrodzie znajdują się trudno dostępne miejsca, do których kosiarka nie dosięgnie. Wycinanie pokrzyw lub niepotrzebnych zarośli, wymaga sporo wysiłku i pracy. Aby ułatwić sobie ten trud, użyj wykaszarki. Zanim jednak ją użyjesz, wybierz odpowiedni model tego urządzenia. Na co więc należy zwrócić uwagę przy zakupie wykaszarki? Urządzenia te przeznaczone są do koszenia trawy, chwastów, niewielkich krzewów i niskich zarośli. Ich wielkość zależy od pracy, do której są przeznaczone. Duży wybór osprzętu sprawia, że ta sama maszyna posłużyć może do wykoszenia trawy oraz ścięcia zarośli, krzewów i małych drzewek. Dodatkowo długi wał, zwiększa zasięg pracy wykaszarek.

 

(fot. Husqvarna)

(fot. Husqvarna)

Wykaszarki przeznaczone są do koszenia trawy, chwastów, niewielkich krzewów i niskich zarośli. Ich wielkość zależy od pracy, do której są przeznaczone. Duży wybór osprzętu sprawia, że ta sama maszyna posłużyć może do wykoszenia trawy oraz ścięcia zarośli, krzewów i małych drzewek. Dodatkowo długi wał zwiększa zasięg wykaszarek.

O czym warto pamiętać?

Duża moc wykaszarki zwiększy efektywność jej pracy. Idealna wykaszarka powinna posiadać ergonomiczne szelki, gdyż rozkładają one ciężar, zwiększając komfort i wydajność pracy użytkownika. Uchwyt powinien być wyprofilowany w stosunku do wału, by uniknąć nierównego obciążenia pleców użytkownika. Składany uchwyt, ułatwia transport i przechowywanie. Silnik powinien posiadać system kontroli emisji zanieczyszczeń, korzystny zarówno dla środowiska pracy użytkownika, jak i całego środowiska naturalnego. Im większy wybór osprzętu i narzędzi tnących, tym bardziej uniwersalna staje się maszyna.

 

wykaszarka 1 wykaszarka 2 wykaszarka 3
Bogata oferta profesjonalnych wykaszarek i podkaszarek firmy Husqvarna przeznaczona jest do wielu różnych prac wykonywanych w terenie. Dzięki nim praca jest wydajna i odbywa się bez zbędnych przestojów. Maszyny te łączą w sobie dużą moc z niewielkim ciężarem, nowoczesną technologię z prostotą oraz dużą wydajność z doskonałymi osiągami. Każdy znajdzie model idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Warto zaopatrzyć się w wykaszarkę właśnie teraz i skorzystać z promocji przygotowanych przez  firmę Husqvarna – powiedział Paweł Przywózki, ekspert firmy Husqvarna.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Komentarze

Najnowsze komentarze

Kaamill Odpowiedz 2016-06-07 12:21:25

Chciałbym polecić kosiarkę od Hormasz.pl z silnikiem Subaru hortmasz.pl/eShop/ItemDetails.aspx?iid=36812ponieważ silnik ten został zaprojektowany i wykonany do pracy w ekstremalnych warunkach dla najbardziej wymagających użytkowników. Kosiarka posiada 4 funkcje pracy, duże łożyskowane koła i nóż szerokości 51 cm. Kosiarka jest wyposażona w rozrząd napędzany łańcuchem oraz żeliwną tuleję cylindra, która zwiększa 2-3 krotnie trwałość silnika w stosunku do jednostek z tuleją aluminiową, jest bardziej odporna na przegrzanie i ewentualne uszkodzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty