Start Arrow Budowa domuArrow Czym pomalować okna drewniane?

Czym pomalować okna drewniane?

Chcemy odświeżyć ramy w oknach. Poprzednia farba się nieco złuszczyła, poza tym trudno jest usunąć powstałe zabrudzenia – pisze nasz czytelnik.– W sklepie sprzedawca doradził nam użycie farby transparentnej a nie kryjącej, na którą wcześniej się zdecydowaliśmy. Jaka jest między nimi różnica? Którą wybrać?

Na pytanie czytelnika odpowiadają eksperci firmy Adpol- okna drewniane:

okna drewnianeRóżnica pomiędzy lakierem (farbą) kryjącym, a lazurowym (transparentnym) jest zasadnicza.

Kolory kryjące zakrywają w 100% strukturę drewna (nie widać usłojenia drewna) i nadają taki kolor, jak kolor samego lakieru (bez znaczenia na rodzaj drewna).

Farby lazurowe natomiast ukazują charakterystyczną dla danego drewna strukturę (sosna, red meranti, dąb, itd.) i nadają mu odpowiednią barwę według wyboru dokonanego przez klienta. Kolorystyka lazurów może być jasna (np. kolor jasna sosna) lub ciemna (np. kolor orzech).

Należy tu jednak zaznaczyć, że ten sam lakier transparentny będzie miał inną ostateczną barwę na różnych rodzajach drewna. Podobnie będzie z poszczególnymi drewnianymi elementami skrzydła i ościeżnicy, które mogą różnić się między sobą odcieniem (co wynika ze struktury i barwy samych drewnianych ramiaków). Cecha ta jest naturalną właściwością lakierów lazurowych.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Komentarze

Najnowsze komentarze

Romka Odpowiedz 2011-04-14 15:40:53

chciałabym dodać do powyższego artykułu, że należy rozróżnić malowanie okien od strony zewnętrznej i wewnętrznej. na zewnątrz drewno potrzebuje dodatkowej ochrony przed wilgocią, złymi warunkami pogodowymi i promieniowaniem UV. taką ochronę zapewniają tylko lazury ochronne. jeśli chodzi o wewnętrzną stronę okien, to proponuję dopasować kolor ram okiennych do wnętrza. jeśli chcemy zachować rysunek słojów drewna to możemy pomalować okna transparentną farbą do drewna bloom, jeśli chcemy uzyskać efekt kryjący to polecam kokosową farbę do drewna bloom. dzięki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Kinkiet Amelia White

  • Promocja

    Lampa podłogowa Rosa White

  • Poszewka na poduszkę Zippo Blue

  • Oprawa podłogowa ze ściemniaczem TULMIS

  • Lampa podłogowa Trójnóg Ocean Czerwieni

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu