Start Arrow Budowa domuArrow Czym się kierować przy zakupie gotowego projektu?

Czym się kierować przy zakupie gotowego projektu?

Przy wyborze gotowego projektu domu powinniśmy uwzględnić zarówno swoje zasoby finansowe, jak i potrzeby w zakresie ilości i wielkości pomieszczeń w budynku.

Jeśli nasze oczekiwania skonfrontowaliśmy z rodziną i możliwościami finansowymi, poświęćmy czas na dokładną analizę, na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu naszego domu.

projekt_domu

Miejscowy plan zagospodarowani przestrzennego – Jeszcze przed zakupem gruntu powinniśmy sprawdzić w Urzędzie Gminy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Dowiemy się, czy na naszej działce jest w ogóle planowana zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, czy np. wielorodzinna, publiczna, handlowa, usługowa, a może nawet szkoła lub szpital.

Wielkość domu – Im większy dom, tym wygodniejszy, ale i droższy w utrzymaniu. Dlatego, jeśli planujemy stworzyć dom wielopokoleniowy, warto pomyśleć o małym domu z możliwością późniejszego zaadaptowania poddasza. Czteroosobowa rodzina będzie się komfortowo czuć w domu już od 120 mkw.

Warunki działki – Odległości od granicy działki budowlanej powinny wynosić:

a) przy ścianie z otworami okiennymi lub drzwiowymi – 4 m

b) przy ścianie bez w/w otworów – 3 m

c) od najbliższej krawędzi otworu okiennego umieszczonego na dachu lub w połaci dachowej – nie mniej niż 4 m mierzone w poziomie

d) okapy i gzymsy nie mogą pomniejszać tych odległości o więcej niż 0,5 m e) balkon, galerie, werandy, tarasy i schody zewnętrzne nie mogą pomniejszać tych odległości o więcej niż 1,0 m.

Przyjmuje się, że minimalna powierzchnia działki pod zabudowę domu jednorodzinnego wynosi 450 m2, z tym, że jej szerokość nie powinna być mniejsza niż 14 m.

Rozplanowanie wnętrza – Dom powinien dzielić się na trzy podstawowe strefy. Część oficjalną stanowi komfortowy przedpokój, również wejście do domu powinno być proste i wygodne. Część dzienna to salon oraz kuchnia, czyli pomieszczenia, w których spotykają się wszyscy domownicy. Natomiast część nocna – sypialnie, łazienki, garderoby, znajduje się na poddaszu, jeśli dom takie posiada, bądź jest oddzielona korytarzem od części dziennej w domach parterowych.

Właściwe nasłonecznienie – Najlepsze ustawienie domu w stosunku do stron świata to: elewacją frontową na północ (lub północ–południe) a elewacją ogrodową na południe (lub południowy–zachód).

dreamstimesmall_1981601_1.jpg

W naszej bazie gotowych projektów jest ich ponad 8000 – to największa baza w Polsce! Biorąc pod uwagę powyższe podpowiedzi, na pewno znajdziemy projekt, który będzie spełniał nasze oczekiwania – dziś i jutro. Jeśli jednak nadal będą mieli Państwo wątpliwości, nasi Doradcy są do Państwa dyspozycji. Telefonicznie, mailowo, również i na czacie – pomogą Państwu wybrać odpowiedni projekt, wyjaśnią wątpliwości, a także znajdą architekta z Państwa rejonu, który zakupiony projekt zaadaptuje do lokalnych warunków zabudowy! W szerokiej gamie projektów gotowych prawie każdy znajdzie coś dla siebie, ale modyfikacja w ramach adaptacji, dostosuje go do projektu naszego wymarzonego domu. Warto bowiem pamiętać, że każdy projekt gotowy musi zostać zaadaptowany przez architekta z uprawnieniami.

Dom buduje się zwykle raz w życiu. Warto, aby nasza inwestycja nie tylko spełniała nasze wyobrażenia estetyczne, ale przede wszystkim była funkcjonalna, wygodna i trwała.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz

Data dodania:


Lipiec 19, 2008
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Lampa wisząca BACKAZ PREMIUM White 5pł.

  • Lampa wisząca ALANYA Gray

  • Kinkiet EMMA PINK

  • Lampa wisząca Galaxy 1643

  • Lampa stojąca VIRGO Grey II

  • Kinkiet ALANYA White

  • Nowoczesny plafon LED z pilotem Melos DL-F37T

  • Lampa Biurkowa Diamond Black

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu

Obejrzyj zdjęcia domowników