Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow Czym wykończyć słupki w ogrodzeniu?

Czym wykończyć słupki w ogrodzeniu?

Jestem na etapie przygotowywania projektu mojego ogrodu – pisze czytelnik portalu społecznościowego. – Architekt krajobrazu, któremu zleciłem prace, zasugerował wykończenie słupków z cegły klinkierowej specjalnymi kapturami. Jednak poza względami estetycznymi nie potrafił mi wyjaśnić zalet takiego rozwiązania. Czy jest ich więcej?

Wątpliwości rozwiewa Krzysztof Omilian, ekspert z firmy Röben:

(fot. Röben)

(fot. Röben)

Rzeczywiście, ogrodzenie ze słupkami zakończonymi kapturami wygląda efektownie, ale nie jest to jedyny walor. Zastosowanie kapturów z cegły klinkierowej, montowanych na górnej, poziomej części słupów, których pochyła powierzchnia szybko i skutecznie odprowadza wodę, zabezpiecza mur przed działaniem wody. Zapobiegają one wnikaniu wilgoci do spoin słupa oraz tworzeniu się nieestetycznych wykwitów.

Prefabrykowane kaptury na słupki wykonane są z cegły, a ich rdzeń nośny stanowi beton. Chronią one murowane elementy i są również estetycznym elementem wykończeniowym.

Rzetelne wykonawstwo oraz odpowiednia pielęgnacja ogrodzenia zaraz po wymurowaniu, czyli zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi, pozwoli na trwałe związanie spoin, a przez to wytrzymałość całej konstrukcji. Do fugowania należy zastosować spoinę przeznaczoną specjalnie do klinkieru.

Dodam jeszcze, że do wykonania ogrodzenia stosuje się również cegły kształtowe, które pozwalają na realizację projektów, obejmujących owalne i ukośne elementy. Za pomocą cegieł „kształtek” można w niestandardowy sposób wykończyć naroża ogrodzenia oraz zaokrąglone części balustrady.

(Ogrodzenie - cegła klinkierowa czerwona naturalna gładka, kaptury na słupki czerwone, fot. Röben)

(Ogrodzenie - cegła klinkierowa czerwona naturalna gładka, kaptury na słupki czerwone, fot. Röben)

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Komentarze

Najnowsze komentarze

Gość Dom.pl Odpowiedz 2011-10-13 02:07:51

Tego typu nakrycia mają jeszcze jedną zaletę. Istnieje producent, który wykonuje kaptury na niewymiarowe słupki z każdego rodzaju cegły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty