Start Arrow WykańczanieArrowSufity i ściany wewnętrzneArrow Czym wypełnić ściankę działową?

Czym wypełnić ściankę działową?

W nowym domu mam bardzo dużą łazienkę, którą chciałbym podzielić ścianką działową i wyodrębnić toaletkę dla mojej żony – taki jej kaprys. Budynek już stoi, jest wykańczany. Kierownik proponuje mi ściankę działową wypełnioną wełną mineralną. Czy to wystarczy, by oddzielić te dwa pomieszczenia?

Czytelnikowi odpowiada ekspert ze Stowarzyszenia Producentów Wełny Mineralnej i Szklanej – MIWO:

Projektowanie rozmieszczenia ścianek działowych w systemie suchej zabudowy z wypełnieniem z wełny mineralnej nie ma żadnych granic. Można je projektować i ustawiać niezależnie od konstrukcji nośnej. Podział pomieszczeń może być ustalony praktycznie w ostatniej minucie przed rozpoczęciem montażu. W wypadku zmiany wykorzystania pomieszczeń, ścianki można w sposób łatwy zdemontować.

Dodatkowo – ustawienie cienkich ścianek działowych oznacza zysk na powierzchni użytkowej i mieszkalnej. Nie bez znaczenia dla kosztów jest to, czy ściana między mieszkaniami zamiast 270 mm grubości ma niewiele ponad 200 mm i to przy tych samych wymogach jakościowych.

ART3Wyjątkowość lekkich ścianek z wypełnieniem z wełny mineralnej doceniają również monterzy instalacji wodnych. Instalacje zasilające i odprowadzające, jak również urządzenia instalacyjne można wykonać łatwo i racjonalnie dzięki strukturze konstrukcyjnej ściany. Możliwe jest wielostronne wykorzystanie przestrzeni wewnętrznej ściany. Wełna mineralna dodatkowo izoluje pomieszczenia mieszkalne od uciążliwych hałasów przepływającej wody.

Ścianka z wełną to również łatwe wykończenie powierzchni – to duża zaleta lekkich ścianek działowych. Bezspoinowe i równe powierzchnie ścian tworzą idealne podłoże pod malowanie, tapety, okładziny ceramiczne i tynki dekoracyjne.

Ścianki działowe z wypełnieniem z wełny spełniają wszystkie wymagania związane z ochroną przeciwpożarową. Jest to aktualne dla ścianki działowej na poddaszu, jak i dla ścian F 1,5 (El90) w budownictwie mieszkaniowym czy też ściany działowej w budownictwie przemysłowym.

Wysokie parametry izolacyjności akustycznej pozwalają na uzyskanie doskonałej i skutecznej izolacji akustycznej właśnie w budownictwie mieszkalnym i hotelowym, w pomieszczeniach o zróżnicowanym wykorzystaniu i różnej intensywności hałasu. Dzięki umieszczonej wewnątrz ściany warstwie wełny mineralnej uzyskuje się wysoką izolacyjność cieplną.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Obejrzyj zdjęcia domowników