Start Arrow Wiadomości Arrow Czysta oszczędność – armatura na podczerwień SCHELL PURIS E

Czysta oszczędność – armatura na podczerwień SCHELL PURIS E

Woda jest potrzebna w każdym budynku, zarówno do celów higienicznych, jak i spożywczych. Prostym sposobem na ograniczenie rachunków jej zużycia jest stosowanie armatury elektronicznej, która steruje strumieniem wody w zależności od potrzeb, jak na przykład SCHELL PURIS E.

Oszczędzanie wody wynika nie tylko ze względów poszanowania środowiska naturalnego. Rachunki za wodę to znacząca pozycja na liście kosztów utrzymania budynków użytkowanych na co dzień do celów mieszkalnych, komercyjnych czy biurowych. Montaż wysokiej jakości bezdotykowych baterii na podczerwień to inwestycja, która procentuje na przyszłość, ze względu na niskie zużycie wody, jak również łatwe serwisowanie. Zastosowana w baterii SCHELL PURIS E elektronika sterująca na podczerwień pozwala w prosty sposób ograniczyć zużycie wody i zmniejszyć jej koszty.

Inteligentne oszczędzanie

Dzięki automatycznej kontroli nad wypływem wody i niskiemu natężeniu przepływu na poziomie 6 l/min, bateria SCHELL PURIS E ogranicza jej zużycie nawet o 62% w porównaniu z tradycyjnymi odpowiednikami jednouchwytowymi. Bezdotykowa obsługa, oprócz oszczędności wody, gwarantuje higieniczną czystość, zapobiegając przenoszeniu drobnoustrojów. Bateria posiada ponadto funkcję płukania antystagnacyjnego, uruchamianego na 20 sekund po 24 godzinach od ostatniego użycia, a także jest przystosowana do dezynfekcji termicznej w temperaturze 70°C. Dostępne są modele na wodę zimną lub wstępnie zmieszaną, a także wyposażone w zintegrowany mieszacz pozwalający na regulację temperatury wody za pomocą ergonomicznej dźwigni na boku korpusu.

Funkcjonalna w każdych warunkach

Baterie SCHELL PURIS E to modułowe rozwiązanie gwarantujące bardzo łatwą obsługę, również pod kątem montażu czy serwisowania. Podczas pierwszego uruchomienia armatura wykonuje automatyczną kalibrację zasięgu. Wybrany program można aktywować bez użycia narzędzi, trzymając dłoń przed okienkiem sensora podczerwieni,. Atutem oprogramowania SCHELL jest fakt, że nawet po zaniku zasilania sieciowego wybrany program zostaje zachowany, co eliminuje konieczność wprowadzania kolejnych ustawień. Oprócz modeli z zasilaczem wtyczkowym lub podtynkowym na napięcie 230 V, dostępne są również wykonania na baterię alkaliczną 9 V. Dzięki temu armatura SCHELL PURIS E jest rozwiązaniem idealnym również wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości rozbudowy instalacji elektrycznej. Bateria zasilająca wystarcza aż na 100 000 użyć, a jej wymiana jest bardzo łatwa i nie wymaga odłączenia dopływu wody. W zależności od indywidualnych potrzeb można dobrać model na wodę zimną lub wstępnie zmieszaną, a także wyposażoną w zintegrowany mieszacz pozwalający na regulację temperatury wody.

Elektroniczna bateria umywalkowa PURIS E, cena katalogowa netto: od 1 367,92 do 1 564,10 PLN

Więcej informacji na stronie www.schell.pl

Informacje o firmie:

SCHELL Polska Sp. z o.o., będącą polskim oddziałem SCHELL GmbH & Co.KG, jet obecna na polskim rynku od 11 lat. Należy do wiodących przedsiębiorstw produkcyjnych w branży armatury sanitarnej. Bogate portfolio obejmuje takie grupy produktów jak: armatura sanitarna, przyłączeniowa, grzewcza i gazowa, systemy spłukiwania do WC i pisuarów oraz zawory kątowe. Dzięki swojej kompleksowej ofercie, powstałej w oparciu o siedemdziesięcioletnie doświadczenie i europejskie standardy jakościowe, firma wychodzi naprzeciw wymagającym potrzebom architektów i planistów przestrzeni publicznych. Wyznacznikiem jej działań jest hasło SCHELL inside, dające wszystkim inwestorom i użytkownikom gwarancję wysokiej jakości, długowieczności i bezawaryjności rozwiązań sygnowanych marką SCHELL. Funkcjonalność i wzornictwo asortymentu sygnowanego marką SCHELL doceniło już wielu projektantów w całej Europie.

Dodane przez: E.C.H.O. COMMUNICATIONS

E.C.H.O. COMMUNICATIONS
Dodaj komentarz

Data dodania:


Styczeń 13, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty