Start Arrow Wiadomości Arrow Dekarze na dach – jak wybrać odpowiednią firmę?

Dekarze na dach – jak wybrać odpowiednią firmę?

Przed nami wiosna, czyli okres, kiedy pogoda pozwala nam na kontynuowanie lub rozpoczęcie wszelkich prac budowlanych. Zwłaszcza tych, które dzieją się na wysokości – czyli na dachu. Wybór odpowiedniej ekipy nie jest łatwy, a to przecież jedna z kluczowych kwestii – pokrycie ma nam posłużyć na lata. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze dekarza.

Dach to jeden z najważniejszych elementów kosnstrukcyjnych domu. fot. Blachotrapez

Dach to jeden z najważniejszych elementów konstrukcyjnych domu. Niezwykle ważne jest, aby został odpowiednio zamontowany, gdyż tylko to da nam gwarancję bezpiecznego użytkowania. Nieprawidłowo ułożona blachodachówka może przeciekać, powodować zawilgocenia, a nawet możliwe jest pojawienie się grzybów i pleśni. Aby temu zapobiec, należy pamiętać, że oprócz wysokiej jakości materiałów, warto również dobrze rozejrzeć się na rynku usług dekarskich i wybrać firmę, która swoje usługi wykona na najwyższym poziomie.

Cena – czynnik, który gra kluczową rolę

Przy podejmowaniu decyzji bardzo często kierujemy się ceną. Jednak są takie sytuacje, w których ten właśnie czynnik najlepiej odłożyć na drugi plan. O ile warto porównać cenę wybranej blachodachówki u różnych dystrybutorów czy producentów i wybrać najbardziej korzystną ofertę, w przypadku wyboru firmy – niekoniecznie. Wyższa cena usługi ma bardzo często przełożenie na jej jakość. Często dotyczy to chociażby ilości osób, które będą zaangażowane podczas wykonywania zlecenia – ma to znaczny wpływ na czas realizacji prac. Warto też zwrócić uwagę, czy firma dekarska kształci swoich pracowników i stara się poszerzać ich wiedzę. Da nam to gwarancję, że pracownicy są zaznajomieni z innowacjami technologicznymi i znają nowe, ciekawe rozwiązania stosowane w branży. Godne zaufania przedsiębiorstwa dekarskie zwracają również uwagę na bezpieczeństwo swojej ekipy, a to jeden z najważniejszych czynników. Nikt nie chce mieć nieprzyjemności związanych z wypadkiem na budowie.

Wiedza to najważniejszy element

Dobry dekarz to taki, który inwestuje w swoją wiedzę, zna się na nowościach rynkowych i dokłada wszelkich starań, aby to co robi, było wykonane jak najlepiej. Aby osiągnąć wysoką jakość usług niezbędne umiejętności pozyskuje się dzięki doświadczeniu, szkoleniom i pogłębianiu swojej wiedzy. Wybierając firmę zwróćmy uwagę, czy należy ona do stowarzyszenia zrzeszającego rzemieślników – celem takiej inicjatywy jest organizacja szeregu szkoleń, integracja środowiska i wsparcie merytoryczne członków. W Polsce najprężniej działającym podmiotem jest Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, do którego należą najlepsze firmy dekarskie oraz najwięksi producenci np. blachodachówki.

Poznaj skrywaną wiedzę dekarską

O ile jako właściciel domu czy innej inwestycji, nie musimy mieć pełnej wiedzy na temat montażu dachu, to dobrze, jeśli znamy chociaż jej podstawy. Pozwoli nam to uniknąć sytuacji, w których nasza niewiedza może doprowadzić do szeregu błędów, jakich dopuszczą się wykonawcy. – Dekarz, jeszcze przed rozpoczęciem robót, powinien sprawdzić połacie dachowe pod względem ich wykonania: przede wszystkim należy je zmierzyć i zweryfikować, czy zachowane są wymiary i kąty. Ważne jest, aby łaty zachowywały pomiędzy sobą równe odległości i jednakową grubość – tłumaczy Antoni Luberda, ekspert firmy Blachotrapez. Jedną z najczęstszych konsekwencji nieprawidłowo wykonanej usługi, jest pojawienie się grzybów lub pleśni. Walka z nią jest uciążliwa i wręcz niemożliwa do wygrania, jeżeli mamy do czynienia ze źle położoną blachodachówką. – Ekipa dekarska powinna zadbać o dobrą wentylację okapu i kalenicy oraz wystrzegać się błędów montażowych opierzeń komina i koszów. Jeżeli do takich dojdzie, możliwość powstania pleśni i grzybów jest wręcz pewna – kontynuuje Antoni Luberda.

Wybór firmy dekarskiej nie jest prosty, dlatego szukając odpowiednich fachowców, skorzystajmy z opinii znajomych, rodziny lub informacji w Internecie. Pomocne nam będą również powyższe rady, dzięki którym nadzorowanie prac nie będzie dla nas niemożliwe.

Źródło:Blachotrapez

Blachotrapez
Wszystkie komunikaty (6586)

Dodane przez: Sfera Group

Sfera Group
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 1, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Komentarze

Najnowsze komentarze

Elendul Odpowiedz 2016-04-13 18:55:13

My niedawno się budowaliśmy, więc coś wiemy o szukaniu ekip i wyborze materiałów . W Białymstoku dobrej jakości blachy dachówkowe znalazłem w firmie Zajkowska zajkowska.com.pl/budowlane.html Solidne, dobrej jakości, bo firma specjalizuje się w sprzedaży wyrobów hutniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu