Start Arrow WnętrzaArrow Dekoracja łazienki: jakie kwiaty doniczkowe wybrać do łazienki?

Dekoracja łazienki: jakie kwiaty doniczkowe wybrać do łazienki?

Dekoracja łazienki to nie tylko atrakcyjne akcesoria łazienkowe i kolorowe ręczniki. Warto zdecydować się również na kwiaty w łazience, które nie tylko staną się piękną ozdobą wnętrza, ale również ocieplą jego sterylny charakter.

Łazienka to nie tylko pomieszczenie do codziennej toalety, to również miejsce relaksu i zabiegów domowego SPA. Dlatego też oprócz praktycznego wyposażenia wnętrza, warto postawić również na ozdobne dodatki.

Kwiaty w łazience to prosty sposób dekoracji nawet najmniejszego wnętrza. Wytwarzają świeżą i ożywiającą atmosferę, sprzyjając relaksowi.

(Szczególnie w małej łazience kwiaty należy ustawiać tak, by nie utrudniały nam codziennych czynności.)

(Kwiaty w łazience możemy ustawiać na parapetach, półkach we wnękach czy szafkach. W dużej łazience pięknie wyglądać będą doniczki na podłodze.)

Jakie kwiaty wybrać do łazienki?

W łazience możemy hodować niemalże wszystkie kwiaty (poza kaktusami i innymi roślinami pustynnymi), podwyższona temperatura i wysoka wilgotność to bowiem bardzo dobre środowisko dla roślin doniczkowych. Uprawa kwiatów w łazience wymaga jednak okna w pomieszczeniu – tylko wtedy nasze rośliny będą miały odpowiednie warunki.

Przy oknie w łazience czy na parapecie stawiamy rośliny lubiące słońce, takie jak np. draceny. Nieco dalej dekoracyjne fikusy, choć te nie lubią zmian, dlatego dobrze przemyślmy, gdzie ustawić doniczkę.

(W przypadku fikusów, możemy je ustawić na parapecie jeśli okno wychodzi na wschód. Jeżeli jednak kwiaty narażone są na południowe promienie słoneczne, ustawmy je w głębi pomieszczenia.)

W jasnej łazience sprawdzi się również lubiąca wilgoć i wysoką temperaturę widliczka, a także dla anturium, kordylina, bromelia. Daleko od źródeł wody, na szafce łazienkowej czy półce we wnęce możemy ustawić również wdzięczne fiołki.

(Blisko umywalki nie należy stawiać kwiatów, których liście są wrażliwe na kontakt z wodą.)

Do ciemnej łazienki możemy wybrać rośliny, które długo mogą wytrzymać bez światła, jak np. efektowny skrzydłokwiat, popularne zielistki czy zamiokulkasy. Wtedy jednak warto mieć przynajmniej dwie doniczki z kwiatami i wymieniać je co parę dni, doniczkę z łazienki stawiając w jasnym salonie.

Wszystkie kwiaty stawiajmy z dala od środków chemicznych, a na czas  porządków w łazience – wynośmy z pomieszczenia.

(W małej łazience bez okna lepiej zdecydować się na kompozycje ze sztucznych kwiatów.)

Następna »

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Komentarze

Najnowsze komentarze

Maja Odpowiedz 2015-06-18 14:47:59

Storczyki również bardzo fajnie wyglądają w łazience.

Rośliny Egzotyczne - fiołek afrykański | www.Dom.pl Odpowiedz 2014-07-02 10:48:31

[...] Dekoracja łazienki: jakie kwiaty doniczkowe wybrać do łazienki? Dekoracja łazienki to nie tylko atrakcyjne akcesoria łazienkowe i kolorowe ręczniki. Warto zdecydowa...więcej [...]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty