Start Arrow OgródArrow Dekoracja stołu na przyjęcie w ogrodzie

Dekoracja stołu na przyjęcie w ogrodzie

Moda na przyjęcia organizowane w ogrodach dotarła do Polski już wiele lat temu. Często urządzamy tam przyjęcia dla dzieci i uroczyste obiady. Niestety jednak ciągle mamy problemy z doborem odpowiednich dekoracji stołu na tego typu okazje. W okresie wiosenno-letnim w sklepach pojawia się bardzo dużo dekoracji w wesołych, żywych kolorach. Wybór pojedynczych akcesoriów nie jest zatem problemem. Jak je ze sobą w takim razie zestawić, aby wyglądały świeżo i niebanalnie? Spróbujmy przyjrzeć się paru przykładom stylizacji.

Czerwony jak truskawka

Symbolem zbliżającego się lata jest niewątpliwie obecność owoców sezonowych. Niezależnie od tego, czy najbardziej popularne z nich, czyli truskawki już się pojawiły, czy też nie, ich kolor może nas zainspirować. Wdzięcznie i wiosennie prezentuje się połączenie czerwonego z białym, na przykład czerwone naczynia na białym obrusie. Z wiadomych względów należy oczywiście uważać, jeśli urządzamy przyjęcie w ogrodzie dla dzieci – na białym obrusie nawet najmniejsze zabrudzenie jest bardzo widoczne i trudne do usunięcia

Jeśli nasze przyjęcie ma charakter niezobowiązujący, dobrym pomysłem są naczynia w kropki. Kubki lub miseczki w czerwone kropki na białym tle (lub vice versa) to miły i wiosenny akcent. Możemy sobie też pozwolić na połączenie ze sobą kilku wzorów – zasada mówiąca, że kropki nie lubią towarzystwa kratek może na chwile przestać obowiązywać. Dlatego też spokojnie możemy do nich dopasować serwetkę w czerwoną kratkę Vichy.

Trudno sobie wyobrazić przyjęcie w ogrodzie bez kwiatów. Jeśli już wybraliśmy właśnie taką nieoficjalną konwencję, dobrym rozwiązaniem będą stojące w kubku stokrotki. Wystrój uzupełniamy o leżące luźno na talerzach sezonowe owoce.

Różne oblicza różu

Inną ciekawą kompozycją kolorystyczną do wyboru są różne odcienie koloru różowego. W każdym innym otoczeniu taki zestaw mógłby uchodzić za przesłodzony, ale jeśli urządzamy przyjęcie w ogrodzie to pasuje doskonale. To kolejny ciekawy zestaw na nieoficjalna celebrację. Świetnie się składa, jeśli mamy do dyspozycji stół z desek. W takim wypadku możemy go nie nakrywać obrusem, aby razem z różowym nakryciem nie wyglądał zbyt ciężko.

Możemy tutaj użyć odważnych, nasyconych odcieni różu, takich jak na przykład fuksja. Dobierzmy zatem tacki i kubki w tym odcieniu, pamiętając że użycie kropek, kratek i pasków razem jest tu jak najbardziej dozwolone, a nawet wskazane! W takiej stylizacji nawet dekoracja ocierająca się o kicz, taka jak plastikowy motyl nie razi, a wywołuje uśmiech na twarzy. Po raz kolejny świetnie pasuje kratka Vichy i rozłożone luźno owoce oraz białe kwiaty.

Bardziej oficjalnie

W ogrodzie możemy również uczcić bardziej oficjalną okazję. Nie oznacza to, że musimy zrezygnować z wiosennej kolorystyki. Lepiej jednak zamiast różu wybrać na przykład jeden z odcieni fioletu. Tym razem nie powinniśmy też nadużywać wzorów. Użyjmy też klasycznej zastawy stołowej, jak na przyjęciu odbywającym się w czterech ścianach. Pamiętajmy o dodatku świeżych kwiatów dla nadania stołowi wiosennego charakteru. Kwiaty możemy ustawić w barwnych wazonikach. Taka kompozycja wygląda zarazem lekko i elegancko.

Wybór dekoracji na wiosenne, ogrodowe przyjęcie daje wiele możliwości do wyboru. Możemy być nieco bardziej liberalni w doborze barw niż zazwyczaj. Na łonie natury bowiem wiele kolorów prezentuje się dużo lepiej i łagodniej niż we wnętrzu. Niezależnie od okazji pamiętajmy o dodatku świeżych kwiatów i owoców, który ożywi nasz stół. Na nieoficjalne przyjęcie możemy bez obaw dobierać zabawne i wzorzyste dodatki pamiętając o tym, że wiosna to radosna pora roku.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty