Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow Dekoracyjna podłoga na balkonie bez klejenia. 3 produkty, które odmienią Twój balkon

Dekoracyjna podłoga na balkonie bez klejenia. 3 produkty, które odmienią Twój balkon

Wiosna i lato to czas, kiedy chcemy, by nasz balkon stanowił przedłużenie salonu, miejsce relaksu i wypoczynku na świeżym powietrzu. Dbamy więc o jego komfortowe i estetyczne wyposażenie. Oprócz mebli i roślin, prostym sposobem na zmianę aranżacji balkonu jest ułożenie nowej posadzki. I nie musi się to wiązać z kosztownym i pracochłonnym remontem. Jeżeli chcemy uatrakcyjnić nasz balkon zdecydujmy się na podłogę bez klejenia, którą zmieniać możemy w każdym sezonie. Przedstawiamy 3 pomysły na szybką podłogę balkonową.

Estetycznie i komfortowo urządzony balkon, nawet o najmniejszej powierzchni, to gwarancja relaksu przez cały sezon.

Estetycznie i komfortowo urządzony balkon, nawet o najmniejszej powierzchni, to gwarancja relaksu przez cały sezon.

Płyty podłogowe z tworzywa

Łatwe w montażu płyty podłogowe „na klik” to świetny sposób na aranżacje balkonów zarówno nowoczesnych, jak i utrzymanych w bardziej klasycznej stylistyce.  Panele podłogowe są odporne na działanie warunków atmosferycznych i łatwe do pielęgnacji – jeżeli chcemy wyczyścić podłogę pod płytkami, można je łatwo rozmontować i złożyć ponownie. Płyty podłogowe można przyciąć, aby dokładnie dopasować je w narożnikach lub wokół filarów.

Płyty podłogowe RUNNEN od IKEA

Płyty podłogowe RUNNEN od IKEA

Gumowa płyta ze sztuczną trawą

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań na balkon jest sztuczna trawa. Decydując się na to rozwiązanie warto poszukać materiału, który nie absorbuje wody i na powierzchni którego nie tworzą się kałuże i błoto. Gumowa płyta ze sztuczną trawą nadaje się do całorocznego użytkowania bez względu na warunki pogodowe, dzięki czemu taras prezentuje się schludnie i estetycznie nawet poza sezonem letnim. Gumowe elementy wystarczy ułożyć jeden przy drugim, by stworzyć jednolitą powierzchnię, która dodatkowo amortyzuje ewentualne upadki – sprawdza się więc doskonale na balkonach, na których bawić się będą dzieci.

Gumowe płyty ze sztuczną trawą marki Rubtiler

Gumowe płyty ze sztuczną trawą marki Rubtiler

Trawa syntetyczna

Dostępna w wielu wersjach syntetyczna trawa jest odporna na działanie różnych czynników atmosferycznych. Po opadach nie trzeba jej suszyć, ponieważ ma specjalne „odpływy” – otwory dylatacyjne. Jej atuty to przede wszystkim wielosezonowość oraz fakt, że nie trzeba jej zdejmować na zimę. W ramach pielęgnacji wystarczy od czasu do czasu szczotkować trawę, aby przywrócić włókna do pozycji pionowej. Warto też zwracać uwagę na ostre krawędzie przedmiotów (mebli, narzędzi ogrodowych itd.) stawianych na niej. Jeśli trawa jest użytkowana na zewnątrz, w okresie letnim przy bardzo wysokich temperaturach można zraszać ją dla zwiększenia komfortu użytkowania.

Trawa syntetyczna MultiGrass

Trawa syntetyczna MultiGrass

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 6, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa podłogowa Trójnóg Pustynna Burza

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1640

  • Promocja

    Lampa wisząca Aida White 2pł.

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1642