Start Arrow Wiadomości Arrow Dekoracyjny piec na pellet

Dekoracyjny piec na pellet

Pellet jest odnawialnym źródłem energii, przy spalaniu którego uwalniana jest symboliczna ilość dwutlenku węgla. Poza tym jest czysty, łatwy do magazynowania, a ogrzewanie nim proste w obsłudze. Piece C.O., do spalania pelletu, w 4 kolorach, zastąpić mogą, jako dekorację pomieszczenia, tradycyjny kominek.

Ogrzewanie pelletem

Pellet jest jednym z odnawialnych źródeł energii, gdyż powstaje z trocin, ścinek i wiór, czyli produktów ubocznych obróbki drewna. Ten wysuszony i rozdrobniony materiał, jest podgrzewany, w wyniku czego składnik drewna, jakim jest lignina, wykazuje właściwości kleju. Gorąca masa cząsteczek ligniny i celulozy jest następnie granulowana, tak, aby uzyskać ostatecznie postać małych granulek.

Jedynym skutkiem spalania tego drzewnego granulatu są śladowe ilości popiołu (ok. 5kg na tonę spalonej biomasy) i minimalne ilości dwutlenku węgla, który wykorzystywany jest przez rośliny do produkcji tlenu. Zaletą jest również czystość w piecu i wokół pieca, ze względu na bardzo małą ilość pyłu ze spalania. Ten produkt grzewczy sprzedawany jest w 10kg lub 20 kg workach, dzięki czemu może być łatwo transportowany i przechowywany.

Nuance

Piec C.O. na pellet

Atlantic Polska wprowadził do oferty, w te wakacje, automatyczny piec C.O. Nuance, z zamkniętym obiegiem spalania granulatu drzewnego, o średnicy 6 mm. Dostępny jest w wersji:
– 6 kW, która przeznaczona jest do domu o powierzchni 100 metrów kw.
– 9 kW na 150 metrów kw.

To urządzenie klasy energetycznej A, które podczas pracy pobiera 110 W mocy. Do wykonania jego obudowy, wykorzystano stal wysokogatunkową RST 235. Ma wysokość 123,8 cm, szerokość 56,1 cm, głębokość 50,5 cm, a waży 110 kg. W przypadku wersji 6 kW jego cena wynosi 16 605 zł, natomiast  9 kW – 17 220 zł.

Kocioł zawiera podajnik na pellet o pojemności 20 kg, który wystarcza na 42 godziny ciągłej pracy, co świadczy o bardzo wysokiej sprawności, na poziome 94%. W przypadku wersji 6 kW maksymalne zużycie granulatu wynosi 1,35 kg/h, a wersji 9 kW są to 2 kg/h.

Nuance

Nuance wyposażono w prosty programator, który gwarantuje ekonomiczną i wydają pracę. Steruje się nim za pomocą elektronicznego wyświetlacza dotykowego, wybierając jeden z 3 zakresów temperatur pracy. Piec posiada automatyczny system samozapłonu, tryb serwisowy z systemem alarmów świetlnych i dźwiękowych, a także blokadę ustawień termostatu np. przed dziećmi.

Alternatywa dla kominka

Nuance może być zainstalowany w salonie, gdzie będzie pełnił funkcję kominka, gdyż:
1. Nie brudzi pomieszczenia
2. Dostarcza bezpośrednio komfort cieplny
3. Widoczny płomień pomaga wytworzyć ciepłą, rodzinną atmosferę
4. Dostępny jest w kolorze grafitowym, mokka, ciemno szarym i bordowym, dzięki czemu wkomponuje się w dowolne pomieszczenie.

W prostej bryle tego kotła zamknięto więc nie tylko komfort, ale również piękno.

Link do zakładki nt. produktu http://www.atlantic-polska.pl/kociol-co/nuance/

Źródło:Atlantic Polska

Atlantic Polska
Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: pyry

pyry
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 19, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Komentarze

Najnowsze komentarze

Piotras Odpowiedz 2017-03-17 14:07:06

piec na pellet to najlepsze co można sobie zafundować, żeby mieć zdrowy, ekologiczny, tani i łatwy w sprzątaniu dom. nie dymi, nie jest drogi w utzrymaniu to jest bajka. sam kupiłem od 499.com.pl i nie powiem jestem zachwycony! teraz kazdemu ze znajomych i rodziny podrzucam pomysl przejscia na pellet!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty