Start Arrow Wiadomości Arrow Design do kwadratu – pierwszy wśród polskich producentów format gresu 75×75

Design do kwadratu – pierwszy wśród polskich producentów format gresu 75×75

Nowe propozycje Ceramiki Paradyż wyróżnia nie tylko wyjątkowe wzornictwo ale przede wszystkim nowatorski, wśród polskich producentów, format płytek – 75×75 cm. Wielkoformatowe kolekcje gresu szkliwionego Adana, Menfi, Optimal, Scratch oraz Trakt to większe możliwości aranżacyjne, a także niepowtarzalny design, którego początek odnajdziemy w tym, co najbardziej zmysłowe.

Sensoryczne inspiracje

Impulsem do stworzenia nowej linii płytek była fascynacja zmysłami oraz ich wpływem na nasze emocje. Projektanci Ceramiki Paradyż podkreślają, że wnętrza, w których żyjemy nie powinny skupiać się tylko na funkcjach praktycznych, ale poprzez odpowiednią estetykę – pozytywnie oddziaływać na nasz nastrój i samopoczucie. Wykorzystując wiedzę o zmysłach stworzono 5 unikalnych kolekcji, z których każda odwołuje się do jednego z nich. Kolekcja Trakt, doceniona międzynarodową nagrodą Red Dot Design Award, bazuje na zestawieniach barw pochodzących z natury. Wszystkie płytki posiadają niepowtarzalny rysunek, dzięki czemu, za ich pomocą możemy tworzyć niejednoznaczne aranżacje. Inspirowana zapachem Optimal to przede wszystkim naturalne i proste wzornictwo, które pozwala nam w pełni zrelaksować się w harmonijnym wnętrzu. Adana, ze swym ciepłym, przypominającym piasek na plaży wzorem, reprezentuje zmysłu dotyku. Została stworzona do wnętrz, w których istotną rolę odgrywa poczucie bezpieczeństwa. Mocno „wzrokowa” kolekcja Menfi stawia na ciekawe efekty wizualne. Płytki z licznymi przetarciami w kolorach brązu, miedzi i szarości oraz połyskującymi elementami wspaniale odnajdą się we wnętrzach industrialnych. Ostatnia z premierowych propozycji, inspirowana zmysłem słuchu – Scratch, swoją strukturą i kolorem przypomina beton. Jej wzornictwo bazuje na „nutach” nowoczesności, surowości i minimalizmu.

Kolekcja Adana

Format pełen możliwości

Wspólnym mianownikiem premierowych kolekcji jest nowoczesny format 75×75 cm, będący odpowiedzią Ceramiki Paradyż na światowe trendy. We współczesnych aranżacjach królują otwarte przestrzenie, wypełnione nowoczesnymi, minimalistycznymi meblami oraz dodatkami, które dobrze komponują się z gustownym tłem w postaci gładkiej tafli podłogi, czy ściany. Wielkoformatowe płytki sprawdzą się w tej roli idealnie. Wszystkie kolekcje wzbogacone są o modularne płytki uzupełniające w formatach 24,7x75cm oraz 37,3×75 cm, a także o geometryczne dekoracje cięte. Dzięki temu można swobodnie stosować je jednocześnie na podłodze oraz jako okładzinę ścienną. Umożliwia to stworzenie modnego efektu kontynuacji jednolitego, spójnego wzoru na podłodze i ścianie.

Kolekcja Menfi

Wszystkie kolekcje 75×75 to najwyższej jakości rektyfikowany gres szkliwiony. Posiadają doskonałe parametry techniczne tj. wysoki współczynnik ścieralności, antypoślizgowość i mrozoodporność. Są także łatwe w utrzymaniu czystości. Wszystko to czyni je uniwersalnymi propozycjami ścienno-podłogowymi, które odnajdą zastosowanie w różnych pomieszczeniach, a także na zewnątrz. Zastosowane w salonie, holu czy łazience za każdym razem stworzą stylową bazę dla różnorodnych aranżacji.

Kolekcja Scratch

Źródło:Ceramika Paradyż

Ceramika Paradyż
Wszystkie komunikaty (2408)

Dodane przez: Sfera Group

Sfera Group
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 29, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty