Start Arrow Wiadomości Arrow Design od fundamentu… aż po dach

Design od fundamentu… aż po dach

Ze zmieniającymi się stylami mamy do czynienia nie tylko w modzie. Okazuje się bowiem, że niemal w każdej dziedzinie naszego życia obserwować możemy nasilające się lub słabnące tendencje. Nie inaczej jest w branży budowlanej. O aktualnych i nadchodzących trendach w świecie pokryć dachowych opowiada Antoni Luberda – ekspert firmy Blachotrapez.

Ceramiczne, cementowe, bitumiczne, stalowe, z blachy, a nawet z drewna – rynek oferuje nam wiele materiałów, z których możliwe jest wykonanie pokrycia dachowego. Przy wyborze materiału ważne są nie tylko właściwości techniczne tworzywa, ale i sam jego wygląd. Co jest aktualnie w modzie?

fot. Blachotrapez

Jak z pracowni projektanta

– Śmiało możemy stwierdzić, że najczęściej wybieranym materiałem pokryciowym są dziś blachodachówki. Trend ten obserwujemy już od kilku lat i wszystko wskazuje na to, że utrzyma się on jeszcze przez długi czas. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – producenci oferują bowiem pokrycie, które przyciąga uwagę nowoczesnym i ciekawym wzornictwem, a tego właśnie zdają się aktualnie poszukiwać klienci – mówi Antoni Luberda. Blachodachówka kusi przede wszystkim różnorodnością kształtów. Dostępne są wzory  blachy, które upodabniają materiał do klasycznej i dobrze znanej dachówki ceramicznej lub takie – przygotowywane na podobieństwo gontów drewnianych. Różnorodność i oryginalność form stwarzają niemal nieograniczone możliwości plastyczne w kształtowaniu połaci dachowej. Blachodachówka to zatem idealne rozwiązanie gdy zależy nam na podkreśleniu wyglądu i charakteru budynku. Popularność blachodachówki wynika jednak także z jej uniwersalności. – Materiał możemy zastosować na każdym rodzaju stromej konstrukcji dachu. Mała waga sprawia, że doskonale sprawdza się zarówno na dachach nowych budynków, jak i podczas renowacji starych obiektów. Wśród zalet wymienić należy także stosunkowo niską cenę oraz łatwość czyszczenia i konserwacji – dodaje ekspert firmy Blachotrapez, polskiego producenta pokryć dachowych z blachy.

Najmodniejszy kolor sezonu

Barwa pokrycia to drugie po wzorze  kryterium, na które szczególną uwagę zwracają wszyscy stojący przed koniecznością zakupu pokrycia dachowego. Odpowiedni kolor dachu, w połączeniu z odcieniem ścian i stolarki otworowej, może przesądzić o wyglądzie całego budynku. Czym zatem kierować się przy jego wyborze? – Blachodachówka jest materiałem, który powinien służyć nam przez kilkadziesiąt lat, dlatego też naszą decyzję powinniśmy starannie przemyśleć. Pod uwagę weźmy styl naszego domu, jego otoczenie i rzeźbę terenu. Budynki o klasycznej estetyce najlepiej wyglądać będą z dachem w ciepłej tonacji, takiej jak czerwień, brąz czy kolor ceglany. W przypadku nowoczesnych willi możemy nieco zaszaleć i postawić na odważne połączenia. Tu dobrze sprawdzają się zielenie i odcienie niebieskiego. Jeżeli jednak boimy się tak śmiałych zestawień zawsze pozostaje nam klasyczny i nie wychodzący z mody szary lub grafit – przekonuje Antoni Luberda z firmy Blachotrapez. Kolor pokrycia dachowego wpływa jednak nie tylko na ogólny wygląd budynku. Pamiętajmy, że ciemne dachy szybciej się nagrzewają. Ma to istotne znaczenie jeżeli pokoje na poddaszu planujemy wykorzystywać do celów mieszkalnych.

Źródło:Blachotrapez

Blachotrapez
Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: Sfera Group

Sfera Group
Dodaj komentarz

Data dodania:


Październik 21, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: dachy i system rynnowy