Start Arrow Wiadomości Arrow Design z kobiecego punktu widzenia. Premiera wystawy „Kobiety w designie”

Design z kobiecego punktu widzenia. Premiera wystawy „Kobiety w designie”

Design to wyjątkowa umiejętność zawarcia funkcjonalności, innowacyjności i niepowtarzalnej estetyki w jednym projekcie – przedmiocie dekoracyjnym, meblu, dziele sztuki, wzorze. Szczególną rolę w designerskich osiągnięciach zarówno na polskiej scenie, jak i na arenie międzynarodowej, odgrywają kobiety, których wielokierunkowość, kreatywność, pasja i oryginalność pozwala im tworzyć design w nieszablonowym tego słowa znaczeniu. Prawdziwe wizjonerki można spotkać wszędzie, także w Dziale Wzornictwa marki Agnella.

Polski design w kobiecym wydaniu

Nie bez powodu nazywane są matkami współczesnego wzornictwa. Ich produkty wywołują prawdziwą burzę emocji. Kobiety w polskim designie zachwycają, zaskakują i inspirują. Ich nazwiska można mnożyć, a do tego grona nie sposób nie zaliczyć Mai Ganszyniec – projektantki, która z każdym swoim projektem pokazuje, jak wiele ma do zaoferowania wzornictwo i że jego bazą mogą być wyłącznie wnikliwe obserwacje. Jej autorskie studio Ganszyniec, to miejsce, w którym znaleźć można innowacyjne, piękne i funkcjonalne meble i produkty przemysłowe.

W tym miejscu należy wspomnieć również o Malwinie Konopackiej, której wyjątkowe projekty mogą stać się częścią każdego mieszkania. Wszystko za sprawą oryginalnych wazonów, które zdobią rysunki jej autorstwa. Jej praca to doskonały przykład tego, że design może być oczywisty, ale jednocześnie tajemniczy i hipnotyzujący. Do kobiet, które wstrząsnęły światem designu, zalicza się również wybitna architektka wnętrz – Teresa Kruszewska, której wieloletnie doświadczenie i innowacyjne podejście stanowią nie lada inspirację. I choć projektantki nie ma już z nami, to jej prace każdego dnia wywierają wrażenie na polskich i zagranicznych scenach designerskich.

Design w kobiecym wydaniu na Łódź Design Festiwal 2021

Kobieca ręka przemyca design również do świata dywanów, które są w naszych mieszkaniach nie tylko funkcjonalnymi dodatkami, ale przede wszystkim dekoracją, która nadaje wnętrzom niepowtarzalnego klimatu. O to, by przysłowiowe „piąte ściany” inspirowały swoją wyjątkowością, szczególnie dbają projektantki z Działu Wzornictwa marki Agnella. Ich dywanowe projekty można podziwiać na wystawie podczas jesiennej edycji Łódź Design Festiwal, której organizatorzy ukazują bogaty przekrój wzornictwa, odzwierciedlający się w rozwiązaniach funkcjonalnych, ale przede wszystkim zachwycających i mobilizujących do aranżacyjnych zmian.

„Podczas wystawy „Kobiety w designie” będzie można zainspirować się naprawdę nietuzinkowymi pomysłami, które są dowodem na to, że ograniczenia są jedynie w głowie. Projektantki dywanów tworzą bowiem wzory na podstawie obserwacji ludzi i natury, ale też inspirując się kulturą japońską czy też sztuką Władysława Strzemińskiego lub architekturą modernistyczną” – mówi Katarzyna Bukowiecka Head of Design marki Agnella.

Dział Wzornictwa firmy Agnella pokazuje, że dozę designu można zaczerpnąć również z polskiego krajobrazu czy z ceramiki artystycznej.

Na łódzkim festiwalu można podziwiać także efekty współpracy marki Agnella z absolwentkami Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obopólne zaangażowanie zaowocowało odkryciem nowych zdolności i świeżego spojrzenia, czego efektem były designerskie projekty bazujące na sztuce ludowej, historii makijażu, a także na minimalistycznych inspiracjach geometrią i symetrią.

Jak widać, kobieca kreatywność znajduje swoje odzwierciedlenie w świecie designu, w tym również w świecie dywanów. Moc charakterów, wrażliwości, nietuzinkowych rozwiązań, niecodziennego podejścia, a przede wszystkim artystycznych umiejętności sprawiają, że kobiece projekty są nieodłączną częścią wnętrz, mebli, wzorów, dekoracji czy też niepozornych przedmiotów użytku codziennego.

Agnella

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


wrzesień 18, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty