Start Arrow Wiadomości Arrow Designerskie drzwi PIU Design

Designerskie drzwi PIU Design

PIU Aluminium Line, nowoczesne drzwi w portfolio PIU Design wykończone Corianem, to doskonała kompozycja trzech elementów: innowacyjnej technologii Aluminium Design, plastycznego tworzywa oraz efektownej kreacji artystycznej z motywem przewodnim hexagonu, za którą odpowiedzialna była projektantka Dominika Rostocka.

Po raz pierwszy na drzwiach

Corian® został wynaleziony w 1967 r. przez firmę DuPont™, pierwszego producenta materiałów typu solid surface na świecie. Materiał ten ma bardzo wiele zalet zarówno z punktu widzenia projektantów, jak i jego finalnych użytkowników. Dla architektów i designerów ogromne znaczenie ma fakt, że Corian jest termoformowalny i można z niego tworzyć praktycznie dowolne kształty. We wnętrzach Corian najczęściej stosowany jest do produkcji blatów kuchennych i łazienkowych oraz rozwiązań oświetleniowych. PIU Design, jako pierwszy producent drzwi, zdecydowało się na zastosowanie Corianu jako dekoracyjnego wykończenia swoich skrzydeł drzwiowych. Drzwi PIU Aluminium Line są w całości obłożone panelami z tego tworzywa. Jest to możliwie dzięki innowacyjnej technologii konstrukcji skrzydła o nazwie Aluminium Design.

Technologia daje możliwości

Do niedawna podstawowym materiałem, z którego produkowano drzwi oraz ościeżnice, było drewno. Teraz coraz większą popularnością i uznaniem specjalistów cieszą się drzwi wykonane w konstrukcji aluminiowej. Aluminiowa ościeżnica, zlicowana ze ścianą, którą na polski rynek kilka lat temu wprowadziło PIU Design, dziś staje się standardem. Drzwi pozbawione opasek i widocznych ościeżnic wydają się lżejsze, ukryte w ścianie, nowoczesne. Elementem wyróżniającym tego typu technologię jest również ukrycie wszystkich elementów uzupełniających, a zwłaszcza zawiasów. Zwiększona, w stosunku do tradycyjnych drzwi grubość (do 50mm) stabilizuje skrzydło oraz zwiększa akustykę drzwi. Nowością ostatnich miesięcy jest wprowadzenie na rynek przez PIU Design – aluminiowej konstrukcji skrzydła drzwiowego. Gwarantuje ona dowolną wysokość skrzydła, lekkość, stabilizacje wymiarową do 300 cm wysokości oraz pozwala na zastosowanie do wykończenia drzwi szerokiej gamy materiałów wykończających ściany, w tym wspomnianego Corianu. Grubość formatki to max. 5,5-6 mm., co oznacza, że wysokie drzwi możemy pokryć tym samym materiałem, co ściany m.in. betonem architektonicznym, wielkoformatowymi płytami ze spieków kwarcowych typu Laminam, szkłem typu Lacobel, lustrem, filcem, laminatem, skórą, płytą lakierowaną, fornirowaną, akrylową i wieloma innymi. Dodatkowo, felce drzwi wykończone aluminium anodowanym, szczotkowanym lub wylakierowane proszkowo wg. palety RAL, zabezpieczają zastosowane materiały wykończeniowe.

Hexagon według projektu Dominiki Rostockiej

Materiał zastosowany do wykończenia skrzydła PIU Aluminium Line to zaledwie połowa sukcesu. Równie ważny był wybór projektanta, który twórczo wykorzysta potencjał dekoracyjny Corianu. Kreację powierzono jednej z najbardziej uznanych polskich projektantek wnętrz i designerce Dominice Rostockiej. W efekcie kilkumiesięcznych prac koncepcyjnych i wykonawczych specjalnie dla PIU Design powstały drzwi z trójwymiarowym motywem hexagonu. Dzięki wielopłaszczyznowej fakturze drzwi fantazyjnie mienią się i odbijają światło. To bardzo ciekawa propozycja przede wszystkim do nowoczesnych, wysokich przestrzeni mieszkalnych i biurowych. Drzwi PIU Design według projektu Dominiki Rostockiej mogą być samodzielną dekoracją pomieszczenia, bądź też stanowić ukryty element zlicowany w powierzchnią ściany również wykończonej panelami z Corianu z modnym motywem hexagonu. Najnowsze drzwi w portfolio PIU Design spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony ekspertów i krytyków designu. Wzór zakwalifikowany został m.in. do finału konkursu TOP DESIGN AWARD w ramach ARENA DESIGN 2015.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej www.piudesign.pl oraz profilu marki na Facebooku: www.facebook.com/PIUdesign

Źródło:PIU Design

PIU Design
Wszystkie komunikaty (6586)

Dodane przez: HSH PR

HSH PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Wrzesień 3, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu