Start Arrow Budowa domuArrow Dlaczego okna drewniane?

Dlaczego okna drewniane?

Decydując się na zakup nowych okien stajemy często przed dylematem – czy mają to być okna drewniane czy PVC? Zarówno ramy wykonane z drewna, jak i te z tworzywa charakteryzują się wysoką jakością i zbliżonymi parametrami. Dlaczego więc warto zwrócić uwagę właśnie na drewnianą stolarkę okienną?

Drewno to surowiec od wieków wykorzystywany do produkcji okien. Sprawdzony, naturalny materiał niestety do dziś kojarzy się niektórym ze znanymi przed laty, wypaczającymi się, zimnymi oknami skrzynkowymi. Nic bardziej mylnego – dzięki coraz nowocześniejszym technologiom stolarka wykonana z tego materiału spełnia wysokie wymagania techniczne i jest  wyjątkowo trwała.

(Trwałe i bezpieczne okna drewniane)

(Trwałe i bezpieczne okna drewniane)

Klasyczny materiał – nowa technologia

Podczas procesu suszenia drewna często dochodzi do jego wypaczenia. Aby temu zapobiec, w technologii produkcji nowoczesnych ram okiennych stosuje się drewno klejone warstwowo.

Ramy okienne wykonane z drewna klejonego są o wiele trwalsze niż te wykonane metodą tradycyjną. Technologia produkcji profili z kilkuwarstwowej klejonki wymaga starannego wyselekcjonowania i przygotowania materiałów, co eliminuje sęki, spękania i inne niedoskonałości. Dzięki temu ramy pozostają proste niezależnie od warunków atmosferycznych – mówi  technolog Stolbud Włoszczowa, Augustyn Zioło.

Większa niż w oknach PVC sztywność profili ma także inne zalety. Przede wszystkim profile z drewna lepiej chronią przed hałasem i mają lepszą izolacyjność cieplną. Gruba konstrukcja ramy pozwala ponadto na zastosowanie szklenia ‘akustycznego’ bądź ‘energooszczędnego’. Doskonałym przykładem są  okna Akustik  oraz Capital firmy Stolbud Włoszczowa. Specjalnie dobrany i wykonany system szklenia pozwala na uzyskanie współczynnika  izolacyjności akustycznej na poziomie Rw=42dB w oknie Akustik i parametrze izolacyjności termicznej  Ug = 0,6 (W/m2K) w przypadku okna Capital.

Trwałe i bezpieczne

Nowoczesne okna drewniane są skutecznie zabezpieczane przed działaniem warunków atmosferycznych, a także wszelkiego rodzaju szkodnikami niszczącymi drewno.  Specjalistyczne preparaty używane do impregnacji głęboko wnikają w strukturę drewna, uszczelniając jego pory i kanaliki. Ponadto maja działanie grzybobójcze i obniżają stopień palności drewna. W odróżnieniu od okien plastikowych, stolarka drewniana bardzo długo utrzymuje wysoką wytrzymałość na działanie ognia. Dzieje się tak, ponieważ  drewno ma niski wskaźnik przewodnictwa cieplnego. W czasie pożaru spalone warstwy zewnętrzne izolują głębsze warstwy. Dzięki dużej sztywności profili okien drewnianych, są one również trudne do sforsowania przez włamywaczy.

Ponadczasowe piękno

Drewno to materiał emanujący  pięknem. Transparentne powłoki uwydatniają jego naturalny kolor i strukturę. Okna wykonane z tego surowca są nie tylko trwałe i wytrzymałe. Zachwycają również swoim klasycznym wyglądem. Obowiązkowo stosowane są w przypadku rewitalizacji obiektów zabytkowych, ale doskonale sprawdzają się także w nowoczesnej architekturze. Producent okien drewnianych, firma Stolbud Włoszczowa oferuje okno Plus, dające niemal nieograniczone możliwości kształtowania fasady budynku i jego wnętrza.  Elegancko wyglądające drewniane ramy mogą być wykonane w dowolnym kształcie i wielu modnych odcieniach. Lazury w kolorach starej sosny, dębu, teak, kasztana i afromozji a także 7 barw z palety RAL pozwolą dopasować ramy okienne nie tylko do  zewnętrznego wyglądu budynku, ale i do najbardziej wyszukanych aranżacji wnętrz.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Kinkiet Amelia White

  • Promocja

    Lampa podłogowa Rosa White

  • Poszewka na poduszkę Zippo Blue

  • Oprawa podłogowa ze ściemniaczem TULMIS

  • Lampa podłogowa Trójnóg Ocean Czerwieni

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu