Start Arrow OgródArrow Dmuchawa Ogrodowa, czyli jak pozbyć się liści

Dmuchawa Ogrodowa, czyli jak pozbyć się liści

Jesienne liście na drzewach to piękny widok. Właściciele ogrodów dobrze jednak wiedzą, ze mogą one także być zmorą. Pozostawione na trawniku mogą mu poważnie zaszkodzić. Aby uniknąć takich sytuacji, warto je regularnie usuwać. Na małej powierzchni możemy zrobić to ręcznie, na większej będziemy potrzebowali odpowiedniego narzędzia.

Zobacz także:

Opadłe z drzew liście to nie tylko problem estetyczny. Szybko stają się pożywką bakterii i są główną przyczyną choroby naszych roślin ogrodowych. Ponadto pokryta nimi powierzchnia, zwłaszcza po opadach atmosferycznych staje się śliska i co za tym idzie niebezpieczna.

Dmuchawa ogrodowa to rozwiązanie, które pozwoli nam szybko i bezproblemowo uporać się nie tylko z liśćmi, ale także z innymi pochodzącymi z ogrodu odpadami. Dzięki niej możemy także zebrać drobne śmieci, fragmenty gałęzi, oraz skoszonej trawy.

Jak wybrać właściwą dmuchawę? Przede wszystkim zwracajmy uwagę na to, jak tłumione są drgania. Wybierzmy taki model, który posiada amortyzację pozwalającą zmniejszyć obciążenie dłoni i ramion osoby obsługującej urządzenie. Pamiętajmy, że im większą powierzchnię będziemy sprzątać, tym wydajniejsze powinno być urządzenie. Dobrym rozwiązaniem jest też użycie filtru do dmuchawy, dzięki któremu nawet przy dużym zapyleniu jego praca nie będzie zakłócona.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem, szczególnie przy sprzątaniu dużych powierzchni, są modele plecakowe. Paski na wysokości bioder i piersi użytkownika sprawią, że ciężar urządzenia symetrycznie się rozłoży i korzystanie z dmuchawy będzie łatwiejsze.

Dobrym przykładem dmuchawy plecakowej jest model Husqvarna 380BTS. Przepływ powietrza w urządzeniu wynosi 24 m3 na minutę. Dzięki silnikowi X-Torq® zużycie paliwa zmniejsza się o 20%, a emisja spalin o 25%. Dmuchawa wyposażona jest we wspomniany filtr pozwalający pracować bezawaryjnie nawet przy dużym zapyleniu.

(Dmuchawa Husqvarna 380BTS,fot. Husqvarna)

Innym ciekawym rozwiązaniem jest model Husqvarna 356BTx. Posiada on dodatkową zaletę – charakteryzuje się najniższym na rynku poziomem hałasu. Dzięki temu robiąc porządki w ogrodzie nie będziemy zakłócać spokoju naszych sąsiadów. Jest to również model plecakowy, i co za tym idzie, wygodny w obsłudze.

(Dmuchawa Husqvarna 356BTx, fot. Husqvarna)

Czynnikiem mającym olbrzymie znaczenie dla wygody korzystania jest oczywiście jego ciężar. Przykładem bardzo lekkiej dmuchawy jest AccuJet 18-Li firmy GARDENA. Waży nie więcej niż zwykła miotła, co znacznie ułatwia porządki w ogrodzie. Dodatkową zaletą urządzenia jest obecność akumulatora jonowo-litowego.

(Dmuchawa ErgoJet 3000, fot. GARDENA)

Jeśli powierzchnia naszego ogrodu jest duża, dobrym rozwiązaniem może być dmuchawa ErgoJet 3000 firmy GARDENA. Jej prędkość można porównać do prędkości trąby powietrznej – wynosi aż 350 km/h! Dzięki temu błyskawicznie możemy przenieść odpadki w kąt ogrodu, skąd z łatwością je usuniemy. Oczywiście przy pomocy ustawień prędkość urządzenia można kontrolować. Dodatkową zaletą urządzenia jest to, że możemy je wykorzystać jako odkurzacz ogrodowy.

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród