Start Arrow WnętrzaArrow Do it yourself: świeczki zapachowe

Do it yourself: świeczki zapachowe

Zastanawiałeś się kiedyś, jak zrobić świeczki? Jeśli tak, to spieszymy z odpowiedzią! To wbrew pozorom nie jest takie trudne, jak się wydaje. Własnoręcznie zrobione świeczki cieszą bardziej niż te kupne. W jesienne wieczory sprawdzą się doskonale. Sprawdź, jak je zrobić i zainspiruj się!

Jak zrobić świeczki zapachowe?

Aby wykonać świeczki zapachowe, potrzebujemy odpowiednią ilość stearyny, wytopionej ze starych świec oraz knotów. Co ciekawe, gotowa stearyna sprzedawana jest jedynie w opakowaniach 80 kilogramowych. 

W rondelku na małym ogniu rozpuszczamy kawałki świec. Pamiętajmy, aby wyłącznie je podgrzać. Nie możemy doprowadzić do ich zagotowania. Dodatkowo należy pamiętać, aby nie mieszać różnych kolorów świec. Nie dodawajmy barwników do stearyny, gdyż składnik ten nie łączy się z żadnymi farbami. 

Gdy już uzyskamy ciekłą substancję, przelewamy ją do foremek lub słoiczków. Następnie umieszczamy w masie knoty i zatapiamy w niej skórki pomarańczy i cytryn. Ciekawą alternatywą dla pachnących skórek owoców, są olejki eteryczne, które charakteryzują się mnogością zapachów. 

Kiedy świeczki stwardnieją, wyciągamy je z pojemniczków. 

 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


październik 14, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty