Start Arrow Budowa domuArrow Dobieranie kolorów dachu – inspiracje

Dobieranie kolorów dachu – inspiracje

Na estetyczny wygląd domu jednorodzinnego ma wpływ nie tylko kolor elewacji, ale odpowiednio z nią skomponowany dach, okna i drzwi. Choć dachówki występują w szerokiej gamie kolorów, to ich wybór jest i tak węższy niż kolorów materiałów elewacyjnych. Dlatego zanim wybierzemy farby elewacyjne, tynki, siding czy cegły klinkierowe, zdecydujmy, jakie pokrycie dachu najbardziej nam się podoba.

Inwestorzy budujący nowe domy jednorodzinne często wybierają dachówki w kolorze szarym. Rozwiązanie to pasuje zarówno do zabudowy klasycznej, jak i nowoczesnych projektów, co przedstawimy na zdjęciach dołączonych do artykułu.

Popularne szarości dostępne są w ofercie producentów zarówno dachówek ceramicznych, jak i betonowych, bitumicznych czy z blachy. Najważniejsze jednak jest, aby kolory elewacji współgrały z kolorem dachu. Dach jest zwieńczeniem domu i bardzo widocznym jego elementem, szczególnie jeśli chodzi o dachy spadziste. Szare dachówki pasują do wielu połączeń kolorystycznych. Rozwiązanie znajdą zwolennicy i łagodnych kompozycji, jak i bardziej wyrazistych kolorów.

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty