Start Arrow Wiadomości Arrow Dobre warstwy, czyli materac od środka

Dobre warstwy, czyli materac od środka

To on odpowiada za jakość naszego snu. Materac, bo o nim mowa, składa się z różnorodnych warstw. Jakie surowce powinny znaleźć się w jego wnętrzu? Razem z ekspertem Fabryki Materacy JANPOL radzimy na jakie surowce warto zwrócić uwagę przy wyborze materaca.

Decydując się na zakup materaca warto być świadomym co kryje się w jego wnętrzu. W ofercie Fabryki Materacy JANPOL dostępne są takie surowce jak pianka Plantpur, włókna kokosa czy lateks. Co powinno znaleźć się w idealnym podłożu snu?

Warstwa ekologii

Ekologiczne rozwiązania to trend, który panuje w przemyśle meblowym od kilku sezonów. Nie mogło ich zabraknąć także w świecie materacy. Produkty, których wypełnienie tworzy pianka Plantpur zawierają w sobie blisko 50 procent naturalnych olejów roślinnych. Ta proekologiczna koncepcja stosowana jest przez polskich producentów. – Surowiec, jakim jest pianka Plantpur, wykorzystany został m.in. przy produkcji materaców z serii Plantpur. Jest to innowacyjne i w pełni autorskie rozwiązanie, które zostało opatentowane przez spółkę DOSER. Odpowiednia struktura pianki wpływa na dokładne dopasowanie się materaca do kształtów ciała, a tym samym pozwala na efektywny i wygodny wypoczynek – komentuje Tomasz Goc z Fabryki Materacy JANPOL. Do grupy ekologicznych surowców należy też kokos. Pochodzi on ze skorupy orzecha kokosowego. We wnętrzu materaca, odpowiada za właściwą cyrkulację powietrza, jak również pochłania wilgoć z organizmu. A to wszystko dzięki naturalnej i przewiewnej strukturze włókien kokosowych!

mat. pras. Fabryka Materacy JANPOL

Sen w rytmie natury 

Organizm człowieka skonstruowany jest w taki sposób, aby funkcjonować w zgodzie z rytmem natury. W zależności od sezonu – zimowego, czy letniego, podłoże snu powinno posiadać zróżnicowane właściwości, czego przykładem jest model Afrodyta Fabryki Materacy JANPOL. Tkaniną, która zatrzyma ciepło wytwarzane przez ludzkie ciało i zadba o komfort snu w okresie zimy jest owcza wełna. Taka warstwa uchroni przed wychłodzeniem oraz pozwoli utrzymać odpowiednią temperaturę ciała. W przeciwieństwie do sezonu letniego, kiedy warto zdecydować się na materac zawierający w składzie bawełnę. Charakteryzuje się ona wysokimi właściwościami higroskopijnymi. Co oznacza, że przejmie wilgoć z naszego ciała, a tym samym ochładzi organizm. Ponadto, bawełna jest materiałem przewiewnym, co pozytywnie wpływa na higieniczność materaca oraz cyrkulację powietrza w jego wnętrzu.

Trwałość i wygoda

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań na rynku jest wypełnienie lateksowe. Lateks powstaje z połączenia naturalnego mleczka z drzewa kauczukowego oraz syntetycznego lateksu, dzięki czemu jest surowcem wyjątkowo trwałym. Dlaczego warto, aby znalazł się w naszym materacu? Jedną z cech lateksu jest odporność na odkształcenia. Ta właściwość pozwala uniknąć „zapadania się” materaca pod ciężarem ciała. Co więcej, produkty zawierające lateks są niezwykle elastyczne, przez co otulają ciało dopasowując się do jego kształtów.

mat. pras. Fabryka Materacy JANPOL

Dodane przez: Sfera Group

Sfera Group
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 25, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Lampa sufitowa Cubus 4pł. TK Lighting + gratis...

 • Plafon Various Biało-szaro-biały Kolor apli: ...

 • Promocja

  Calyx listwa 2 pł. Black

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Lampa wisząca TWIST 6W LED

 • Promocja

  Zwis Burn Black 1 pł.