Start Arrow WnętrzaArrowPozostałe wnętrzaArrow Dobrze zorganizowane mieszkanie. Kilka pomysłów na przechowywanie…

Dobrze zorganizowane mieszkanie. Kilka pomysłów na przechowywanie…

Większość osób lubi, kiedy w domu panuje ład i porządek. To bardzo ważne, gdyż gwarantuje lepsze samopoczucie. Dodatkowo oszczędzimy sporo czasu i nerwów podczas szukania potrzebnych rzeczy. Dobrze zorganizowane mieszkanie dotyczy przede wszystkim niewielkich przestrzeni. To właśnie w nich łatwo o nieporządek. Warto więc w mądry sposób zaaranżować niedużą przestrzeń. Jak to zrobić? Oto trzy najważniejsze wskazówki…

#1 Pojemna szafa

…to podstawa porządku. W pojemnej szafie możesz przechowywać rzeczy i małe, i duże. To właśnie w niej schowasz to, czego nie używasz zbyt często. Nie zagracisz przy tym domowej przestrzeni. Pamiętaj jednak, aby w dużej szafie nie panował chaos… Jak to zrobić? Wszystkie rzeczy muszą mieć swoje miejsce. Na wysokości oczu najlepiej poukładać ulubione bluzki i swetry, a na wieszakach powiesić ulubione koszule i sukienki. Najwyższe półki sprawdzą się idealnie na rzeczy, których nie używasz często. 

#2 Pudła, pudełka, pudełeczka…

…to właśnie w nich posegregujesz wszystkie rzeczy i będziesz dokładnie wiedzieć, w którym miejscu się znajdują. Podziel poszczególne przedmioty na grupy pod względem ich zastosowania i użyteczności. To zdecydowanie ułatwi Ci znalezienie potrzebnej rzeczy. Pamiętaj także o tym, aby nie kłaść przedmiotów na sobie, gdyż tylko dołożysz sobie pracy i podczas poszukiwań, będziesz przekładać rzeczy z miejsca na miejsce. 

#3 Nadmiar wyrzuć lub oddaj…

Bardzo ważnym elementem w segregowaniu rzeczy jest pozbycie się tych, które są popsute, przeterminowane bądź zniszczone. To zdecydowanie ułatwi i przyspieszy Ci pracę. A może masz takie, które są dobre, ale Ci się znudziły? Jeśli tak, nie wyrzucaj ich, tylko podaruj komuś, kto będzie ich potrzebował. Może to być przyjaciółka, siostra bądź sąsiadka. Z pewnością sprawisz im radość ;-). 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


lipiec 11, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa sufitowa JOKER BLACK/GOLD 2xGU10

  • Lampa wisząca Wire Silver 3pł. TK Lighting

  • Lampa wisząca Galaxy 1646

  • Lampa Flexi Szara w kropeczki 5pł.

  • Plafon Vaio 5 Gray