Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Dodatki w pokoju dziecięcym

Dodatki w pokoju dziecięcym

Proste, płaskie czasem trochę naiwne, widziane oczami dziecka lub psychodeliczne. Nowoczesne oraz klasyczne. Kwiaty zawładnęły wyobraźnią projektantów. To najbardziej wszechobecny motyw w światowym designie roku 2010. Wiosną i latem mogą rozkwitnąć również w pokojach naszych pociech. Przemienienie pokoju w wiosenną łąkę nie musi być ani trudne ani kosztowne. Nie trzeba przesuwać mebli ani ich odnawiać. Porę roku możemy zmienić dodatkami.

Zmiana wystroju pokoju dziecka nie zawsze przychodzi nam łatwo. Zazwyczaj zmieniamy go dopiero przy przeprowadzce albo wymianie mebli. Nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego jak wiele tracimy. Częsta zmiana aranżacji pobudza wyobraźnię i daje nowe inspiracje do zabawy. Pokój dziecka to miejsce na niezwykłe eksperymenty i świetną zabawę.

pokoj dziecka 2

Przy aranżacji pokoju należy pamiętać żeby nie przesadzić. Kiedy wybieramy kwiatowe motywy na ścianę to narzuta na łóżko powinna być raczej jednobarwna. Jeśli zaś łóżko jest kolorowe to niech ściany i podłoga będą spokojne. Najładniej wyglądają projekty, w których wybija się kolor wiodący. W tym przypadku może to być ukochany kolor naszej pociechy.

Projektanci często aranżując pokój inspirują się jednym zdjęciem lub obrazkiem, na którego podstawie dobierają resztę elementów. Można wziąć pamiątkowy obrazek, który wisi na ścianie, albo zainspirować się kolorami ulubionej sukienki naszej córeczki. Wszystkie inne elementy powinny być w pojedynczych kolorach lub kombinacji z obrazka. Uzyskujemy wtedy spójny efekt i harmonię.

Liczy się pomysł. Żeby wykreować łąkę w pokoju dziecka wystarczy kilka ciekawych rozwiązań.  Na początek dobrze jest kupić kilka przedmiotów z kwiatowymi aplikacjami, żeby stworzyć tak zwaną bazę. Potem można wykonywać kolejne elementy razem z dzieckiem podczas wspólnych zabaw.

pokoj dziecka 1

Elementem rzucającym się w oczy i natychmiast zmieniającym charakter pokoju jest pościel i zasłony. Romantyczna pościel z elementami kwiatowymi umili sen i stworzy klimat. Jeżeli Twoja córeczka lubi kolor różowy to mogą to być różowe aplikacje kwiatowe na materiale. Do tego drobne elementy – wieszak na ścianie czy ramka obrazka.

Szybko, łatwo i przyjemnie można odmienić pokój poprzez kwiatowe aplikacje na ściany. Aplikacje i bordery są bardzo praktyczne ponieważ można przykleić na każdą powierzchnię – ściany, meble, lustra, kafelki, okna, pudełka – gdzie tylko podpowie wyobraźnia. Kiedy się znudzą w jednym miejscu, po prostu je odklejamy i przeklejamy w inne. A gdy postanowimy zmienić dekorację, wystarczy aplikacje przenieść z powrotem na arkusz i zostawić do następnego razu. Nie zostawiają śladów ani zabrudzeń, no i można je myć!

Dzieci uwielbiają też żelowe naklejki, którymi sezonowo można zasypać całe drzwi lub okna.

Kolorowy pokój wykonany z pomysłem stymuluje rozwój dziecka, a przy okazji daje wiele radości. W odświeżonym nowymi pomysłami pokoju dziecko będzie chętniej spędzało czas i dobrze się czuło. Więcej pomysłów na stronie.

Autor: Kidstown.pl

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty