Start Arrow Budowa domuArrow Dom murowany – styropian czy wełna?

Dom murowany – styropian czy wełna?

Co polecacie do ocieplenia domu z cegły? Styropian czy wełnę?

Mariusz Garecki,
Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń

Obydwa te materiały izolacyjne doskonale nadają się do wykonywania systemów ociepleń ścian zewnętrznych domów metodą lekką mokrą. Są też powszechnie stosowane.

Decyzja, który wybrać, należy do inwestora i do projektanta domu. Trzeba przy tym uwzględnić wymagania technologiczne związane z konstrukcją i i lokalizacją domu. Kompetentny projektant dysponuje wiedzą na ten temat i powinien zarekomendować najlepsze dla konkretnej inwestycji rozwiązanie, zdecydować, czy np. potrzebna jest dodatkowa ochrona akustyczna lub przeciwpożarowa.

(Ocieplanie styropianem, fot. SSO)

Informacja o rodzaju izolatora powinna znaleźć się w  projekcie ocieplenia ścian zewnętrznych, który powinien stanowić nieodzowną część projektu każdego domu. Taka dokumentacja zapobiega błędom i przeoczeniom popełnianych podczas prac ociepleniowo-elewacyjnych, które odbijają się potem na jakości i trwałości ocieplenia oraz na wyglądzie elewacji.

(Ocieplanie wełną, fot. SSO)

Styropian i wełna mineralna to bardzo różne materiały, z charakterystycznymi właściwościami, które powodują, że w zależności od wymagań projektowych, w praktyce lepiej sprawdza się jeden lub drugi. Pod warunkiem, że zostaną prawidłowo zamocowane jako element kompletnego, sprawdzonego systemu ocieplenia.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Komentarze

Najnowsze komentarze

paparazi Odpowiedz 2013-03-19 14:03:37

Styropian czy wełna, ja osobiście wolę styropian i do tego najlepiej jak jest dobry jakościowo np Termo Organiki, jest tańszy niż wełna, łatwiejszy w montażu ( też taniej) nie ma możliwości żeby zaczął gnić pod tynkiem bo robotnicy dali ciała. Tyle w tej kwestii oczywiście mamy demokracje

Gość Dom.pl Odpowiedz 2011-10-28 12:53:44

moim zdaniem w straciu wełna vs styropian zdecydowanie wygrywa wełna, ma więcej plusów i nie ma co przejmować się, że wełna droższa bo w końcu dom ocieplamy raz na dłuugie lata

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Plafon Harmony Black

  • Promocja

    Lampa podłogowa Trójnóg Luna Grafitowa

  • Promocja

    Lampa podłogowa Faro Black

  • Velio Abażur żyrandol 3 pł. czerń + chrom /...

  • TK Lighting Kinkiet Maja GU10 Led Black

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu