Start Arrow Wiadomości Arrow „Dom na Pustyni” w piątym sezonie serialu Black Mirror

„Dom na Pustyni” w piątym sezonie serialu Black Mirror

Zlokalizowany w Gorafe w Grenadzie (Hiszpania) „La Casa del Desierto” (Dom na Pustyni) pojawia się w fabule 2. odcinka “Smithereens” jako idealne miejsce do ucieczki od rzeczywistego świata. W epizodzie tym występuje Topher Grace, aktor znany między innymi z głównej roli w filmie Spider Man 3.

Odcinek został nakręcony zeszłego lata, a zdjęcia trwały 2 dni. Ekipa produkcyjna oraz filmowa okazała wielkie zainteresowanie domem w trakcie swojej pracy na planie. Możliwość wykorzystania wielu perspektyw oraz mnogość punktów ujęć urzekła zarówno asystentów produkcji, jak i kamerzystów.

„Dom na Pustyni”, pionierski projekt zrealizowany na Półwyspie Iberyjskim, to inicjatywa firmy Guardian Glass, której celem było przetestowanie rozwiązań szklanych w najbardziej ekstremalnych warunkach klimatycznych oraz zademonstrowanie, jak istotny jest wybór odpowiedniego rodzaju szkła do okien każdego domu.

Ten nietypowy, wyjątkowy dom był już niejednokrotnie wybierany jako plan filmowy do realizacji innych obrazów, reklam, a także modowych sesji zdjęciowych oraz fotoreportaży. W tego rodzaju współpracy główni producenci, firmy oraz marki uznają „Dom na Pustyni” za miejsce niezwykłe, które mogą wykorzystać w celu dotarcia do swoich odbiorców i zainspirowania ich.

Transmitowany od 2011 roku serial Black Mirror angielskiej produkcji jest antologią powstałą w oparciu o niepowiązane fabularnie odcinki. Epizody serii portretują przyszłość w niepokojący oraz pesymistyczny sposób. Autorzy serialu przestrzegają w nim o zagrożeniach związanych z niewłaściwym użyciem największych technologicznych innowacji. Wśród najbardziej imponujących osiągnięć serialu wymienić można zdobycie nagrody Emmy, nagrody Peabody oraz Nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Serial zjednał sobie miliony fanów oraz widzów na całym świecie.

Jeśli chodzi o warstwę architektoniczną, to „Dom na Pustyni” powstał na drewnianej podstawie, otoczonej szkłem Guardian Glass. W jego wnętrzu szklane ściany wydzielają sypialnię, łazienkę oraz salon z aneksem kuchennym. W domu, którego powierzchnia jest odpowiednio duża, by zapewnić komfort użytkowania, znajduje się również system filtracji wody, system generacji energii oraz panele fotowoltaiczne.

Design – rezultat wspólnej pracy ogromnego oraz doświadczonego zespołu architektów – pod dyrekcją Speli Videcnik z pracowni OFIS Architects – specjalistów od szkła z firmy Guardian Glass, a także inżynierów i konsultantów do spraw energii z Akt II oraz Transsolar, wychodzi naprzeciw bieżącym oraz przyszłym wyzwaniom sektora budowlanego oraz architektonicznego, promując tym samym przyjazne środowisku oraz energooszczędne budownictwo.

Guardian

Źródło:..... ......


Wszystkie komunikaty (5877)

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 12, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: galerie wnętrz

Obejrzyj zdjęcia domowników