Start Arrow Wiadomości Arrow Dom – najbezpieczniejsze miejsce na świecie dla Twojego dziecka

Dom – najbezpieczniejsze miejsce na świecie dla Twojego dziecka

Statystyki pokazują, że podczas wakacji najwięcej wypadków losowych ma miejsce z udziałem dzieci. Opuszczone na czas urlopu domy to także zachęta dla włamywaczy. Wakacje dobiegają końca, ale nie pozwólmy uśpić swojej czujności. Zdradzamy co zrobić, aby wybrać takie rozwiązania, które zabezpieczą dom na lata i pozwolą zadbać o komfort i bezpieczeństwo naszych najbliższych.

Ze statystyk Unicefu wynika, że 40% wszystkich wypadków z udziałem dzieci ma miejsce w domu. Dane policyjne pokazują natomiast, że tylko w okresie urlopowym zgłaszanych jest ponad 2000 zaginięć najmłodszych. I choć wakacje powoli dobiegają końca, warto zadbać również o to, aby zabezpieczyć dom i swoje dzieci w nadchodzącym roku szkolnym. W dzisiejszych czasach nie jest to łatwe z uwagi na liczne obowiązki rodziców, które często trudno jest ze sobą pogodzić. Eksperci marek Yale i Budvar Centrum podpowiadają zatem, jak stworzyć oazę bezpieczeństwa dla maluchów po ich powrocie ze szkoły.

Dom pod pełną kontrolą

W dobie XXI wieku liczy się przede wszystkim prywatność i anonimowość. Ludzie w dużych miastach nie znają swoich sąsiadów, nie wchodzą z nimi w bliższe relacje. Dlatego stare, dobre sposoby zabezpieczania odchodzą już do lamusa. Coraz częściej nie chcemy lub też boimy się powierzyć opiekę domu w ręce sąsiada, który w razie zauważenia czegoś niepokojącego mógłby wezwać policję. Metody te zastępują natomiast zintegrowane systemy i inteligentne rozwiązania, którymi sterować można z poziomu własnego smartphone’a. Z takiej możliwości ochrony domu często korzystają zapracowani rodzice, którzy nie mogą przebywać ze swoimi dziećmi przez cały czas. – Dzięki dostępnym na rynku nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym możemy w czasie rzeczywistym, nawet z drugiego końca świata, zobaczyć co dzieje się w naszym domu i co robią nasze dzieci. Takie udogodnienie jest szczególnie atrakcyjne dla rodziców, którzy doceniają nowinki technologiczne i chętnie z nich korzystają. Wystarczy jedynie postawić w domu kamerkę WiFi, by móc cieszyć się obrazem ze swojego domu na ekranie własnego telefonu. Takie urządzenie pozwala zapisywać materiały zdjęciowe i video bez konieczności podłączania do komputera, a dane przechowywane są w tzw. chmurze. Możliwość obracania kamerki w pionie (120st) i w poziomie (350st), pozwala obserwować dziecko z niezwykłą dokładnością – mówi Piotr Palewicz, ekspert marki Yale, lidera zabezpieczeń domowych. – Rodzice często decydują się także na zamontowane elektronicznego wizjera. Dzięki niemu, nawet małe dzieci są w stanie zobaczyć, kto stoi za drzwiami. Takie rozwiązanie zabezpiecza przed wpuszczaniem do środka obcych i potencjalnie niebezpiecznych osób – dodaje ekspert marki Yale.

Bezpieczne cztery ściany

Drzwi i okna to najważniejsze bariery, jakie dzielą wnętrze domu od jego otoczenia. Właśnie dlatego ich wybór musi być przemyślany. W końcu mają nam służyć na lata i chronić dom przed zagrożeniem. O skuteczną ochronę przeciwwłamaniową i nie tylko, można zadbać już na etapie budowy lub remontu. Dodatkowe bezpieczeństwo okna zapewni nam na przykład dedykowane do pokoju dziecięcego okucie TiltFirst. – Produkt ten to inteligentny mechanizm zabezpieczający, mający na celu blokowanie skrzydła w pozycji uchyłu, po przekręceniu klamki o 90° w poziomie. Okucie TiltFirst uniemożliwia więc otwarcie skrzydła do pozycji rozwiernej. Okno będzie otwarte dopiero wtedy, gdy przekręcimy kluczyk w specjalnej klamce i obrócimy ją do pozycji pionowej. To zatem dodatkowo zabezpieczy nasze okna przed niepożądanym otwieraniem ich przez małe dzieci, które często lubują się w siadaniu na parapecie lub we wchodzeniu na meble – mówi Paweł Trzciński, ekspert marki Budvar Centrum. – Wielu producentów okien posiada w swojej ofercie także klamki z przyciskiem, które doskonale sprawdzają się jako zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem. Naciskając przycisk w pozycji zamkniętego lub otwartego okna i przekręcając klamkę wprawiamy okucie w ruch.

Hamulec rozwarcia Budvar Centrum, fot. Roto

Najważniejsza jest jednak przezorność i czujność. Pamiętajmy, że żadne zabezpieczenia nie będą wystarczające, jeśli sami nie będziemy czuwać nad naszymi pociechami. Wir pracy, kariera, czy większe pieniądze, nigdy nie wynagrodzą nam chwil spędzonych z dzieckiem.

Źródło:Budvar Centrum

Budvar
Wszystkie komunikaty (2408)

Dodane przez: Sfera Group

Sfera Group
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 31, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty