Start Arrow Wiadomości Arrow Dom z butelek po piwie

Dom z butelek po piwie

Wprawdzie za oknem plucha, ale niedługo upały mają powrócić. Jak wiadomo, jednym z najlepszych sposobów na lejący się z nieba żar jest zimne piwo. Co potem zrobić z butelkami? Możemy oddać je do sklepu, albo…no właśnie.

Oryginalna myśl zrodziła się w głowie Argentyńczyka Tito Ingenieri. Postanowił on wybudować dom w całości z pustych butelek po piwie. Gromadzenie ‚”materiału budowlanego” zajęło mu 19 lat. Z pomocą przyszła rodzina i znajomi, również dostarczając budulca – łącznie uzbierano ponad 6 milionów butelek. Budowla stanęła w Quilmes – mieście położonym mniej więcej godzinę drogi na południe od Buenos Aires.

 

(Wybudowanie domu z butelek zajęło 19 lat, fot. kadr z Youtube.com)

Sposób na recycling i system alarmowy w jednym

Nie wszystkie butelki użyte do budowy domu pochodzą jednak od Tito i jego znajomych. Część materiału została po prostu zebrana z ulic. To wielka zaleta tego nietypowego rozwiązania – Argentyńczyk nazywa to nową metodą recyclingu.

 

(Tito korzystał z pomocy znajomych, fot. kadr z Youtube.com)

Butelki, niczym cegły, połączone są ze sobą cementem. Są różnokolorowe, co pozwala na ciekawy efekt, gdy świeci słońce. Dom przypomina wówczas witraż, mieniąc się wszystkimi kolorami tęczy. Najbardziej zaskakującą cechą domu jest jednak fakt, że gdy wieje wiatr z południa, butelki zaczynają…gwizdać. W ten sposób informuje mieszkańców o podnoszącym się poziomie rzeki. Jest to więc jedyny w swoim rodzaju system alarmowy.

 

(Dom z butelek od środka, fot. kadr z Youtube.com)

Budowla rzecz jasna stała się sensacją w okolicy. Budzi mieszane uczucia, z pewnością jej wygląd nie przypadł do gustu każdemu. Wątpliwości może tez budzić komfort mieszkania – w gorącym klimacie Argentyny w budynku wykonanym ze szkła może być naprawdę gorąco. Nie da się jednak ukryć, że pomysł jest bardzo ciekawy, a przyświecająca mu idea ekologiczna – chwalebna.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Lipiec 1, 2011
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: adaptacja projektu