Start Arrow Budowa domuArrow Dom z miejscem na dwa samochody. Projekty domów z garażem i wiatą garażową

Dom z miejscem na dwa samochody. Projekty domów z garażem i wiatą garażową

Projekty domów z garażem w bryle budynku to polecane rozwiązania na średnie lub małe działki, na których budowa garażu wolno stojącego może być niemożliwa. Garaże w budynkach zróżnicowane są pod względem powierzchni: nasza największa oferta na projekty gotowe oferuje domy z garażem jedno, dwu lub nawet trzystanowiskowym. Dla osób prowadzących działalność gospodarczą związaną z motoryzacją, dostępne są także projekty wielostanowiskowe. 

Duże garaże to jednak domena nie tylko budynków z częścią usługową. W gospodarstwie domowym coraz częściej bowiem posiadane są dwa samochody, a także dodatkowe pojazdy, jak np. motocykle czy rowery. Ich parkowanie wymaga miejsca, które odpowiednio je zabezpieczy przed czynnikami zewnętrznymi. Dla domowników liczy się jednak także atrakcyjna architektura budynku, a także możliwość aranżacji niewielkiego chociażby ogrodu.

Projekty domów z wiatą garażową

Ciekawą alternatywą dla dużych garaży są projekty domów z wiatą garażową. Co istotne, budowa wiaty garażowej jest znacznie tańsza niż garażu w bryle budynku bądź garażu wolno stojącego. Często wiatę uwzględniają zatem projekty domów tanich w budowie.

Projekt domu PT NICEA CE z wiatą garażową, bez garażu

Projekt domu PT NICEA CE z wiatą garażową, bez garażu

Rodzina posiadająca dwa auta wybrać może także projekt domu z garażem oraz dodatkową wiatą, która często zajmuje mniej miejsca na działce niż garaż.

Projekty domów z garażem i dodatkową wiatą

Projekty domów z garażem i wiatą garażową to efektownie zaplanowane i opracowane z troską o szczegóły architektoniczne bryły, zarówno domów parterowych, z poddaszem użytkowym, a nawet piętrowych. Konstrukcja wiaty garażowej przylega bezpośrednio do ściany garażu, tworząc nie tylko dodatkowe, zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi miejsce postojowe dla samochodu, ale także urozmaicając prostą formę domów na wąską czy małą działkę.

Projekt domu ARC Nowinka A1 CE (DOM AR8-55) z garażem i dodatkową wiatą garażową

Projekt domu ARC Nowinka A1 CE (DOM AR8-55) z garażem i dodatkową wiatą garażową

Wiata obok garażu może być miejscem postojowym na dodatkowy samochód, zaplanować w niej można także miejsce na schowek, składowanie drewna kominkowego czy sezonowego sprzętu ogrodowego i sportowego.

Projekt domu ARC Mars z garażem CE (DOM AR8-80) z garażem i dodatkową wiatą garażową

Projekt domu ARC Mars z garażem CE (DOM AR8-80) z garażem i dodatkową wiatą garażową

Projekty domów z garażem i z wiatą garażową występują w wielu stylach i rodzajach. Dostępne są zarówno domy nowoczesne, jak i w stylu dworkowym, parterowe i piętrowe. Wiata może być wykończona na wiele sposobów, dopasowanych do rodzaju elewacji i charakteru budynku. Ażurowa wiata garażowa nie przytłacza optycznie małego budynku, a wykończenie jej umożliwia dodatkowe zastosowanie pnączy roślinnych, poprawiających estetykę przydomowej przestrzeni i zapewniających większą intymność mieszkańcom. 

Projekt domu DCE EKORODZINNY CE (DOM TK1-09) z garażem i wiatą garażową

Projekt domu DCE EKORODZINNY CE (DOM TK1-09) z garażem i wiatą garażową

Dużą zaletą projektów z dodatkową wiatą jest możliwość przeznaczenia zaoszczędzonego miejsca na aranżację przydomowego ogrodu.

Oddzielna wiata garażowa na działce

W naszej ofercie znajdują się także projekty wiat garażowych, które wybudować można na działce, bez połączenia z domem jednorodzinnym.

Warto wiedzieć, że budowa wiaty garażowej o powierzchni zabudowy do 50 m2, sytuowanej na działce, na której znajduje się budynek mieszkalny lub przeznaczonej pod budownictwo mieszkaniowe nie wymaga pozwolenia ani zgłoszenia. Ważne jednak, że łączna liczba tych wiat na działce nie może przekraczać dwóch na każde 1000 m2 powierzchni działki. 

Projekt wiaty PT W3 CE (DOM PD9-78)

Projekt wiaty PT W3 CE (DOM PD9-78)

Projekt wiaty PT W2 CE (DOM PD9-76)

Projekt wiaty PT W2 CE (DOM PD9-76)

Następna »

Autor: Marta Hawrylak
Projekty: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 4, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu