Start Arrow InstalacjeArrowDomy InteligentneArrow Dom z systemem Feelco®: komfort zintegrowanych instalacji

Dom z systemem Feelco®: komfort zintegrowanych instalacji

Budujesz dom? Sprawdź, jak uzyskać pełną kontrolę nad wydatkami na ogrzewanie, zdrowiem Twojej rodziny i wyglądem domu.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wentylacja, ogrzewanie, klimatyzacja, rekuperacja w jednym systemie. Do tego komfort mieszkania, swoboda aranżacji wnętrz i kontrola wydatków. Poznaj zalety nowoczesnego systemu Feelco®, który zapewni ciepło i najlepszą jakość powietrza w Twoim domu.

W systemie Feelco komfortowy klimat domu tworzy powietrze, które można szybko podgrzać, schłodzić, nawilżyć, osuszyć i oczyścić. Można zaprogramować go co do minuty, a sterować z dowolnego miejsca.

W systemie Feelco® komfortowy klimat domu tworzy powietrze, które można szybko podgrzać, schłodzić, nawilżyć, osuszyć i oczyścić. Można zaprogramować go co do minuty, a sterować z dowolnego miejsca.

Komfort – jeden system zamiast kilku tradycyjnych instalacji

Feelco® integruje system ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji w jeden wydajny, nowoczesny i ekonomiczny system. Pozwala to na stworzenie idealnych warunków w domu, optymalnie dostosowanych do np. pory dnia, roku czy indywidualnych potrzeb rodziny.

Nośnikiem energii w systemie Feelco® jest powietrze, które po podgrzaniu, sprawnie i cicho transportowane jest do pomieszczeń, komfortowo i równomiernie je ogrzewając. Dodatkowo, moduł wentylacji z odzyskiem ciepła gwarantuje swobodną regulację ilości świeżego powietrza, a moduł chłodzący zapewnia przyjemny chłód latem.

System Feelco® instalowany jest na etapie budowy domu, a jego elementy dostosowane do konstrukcji budynku. Całość instalacji jest ukryta, a jej działanie ciche i sprawne.

System Feelco® instalowany jest na etapie budowy domu, a jego elementy dostosowane do konstrukcji budynku. Całość instalacji jest ukryta, a jej działanie ciche i sprawne.

Zdrowie i uroda – ochrona przed alergią i smogiem

System Feelco® nie tylko podgrzewa powietrze przesyłane do wnętrz, ale także je dokładnie oczyszcza. Elementy oczyszczające: filtry i lampy UVC, wychwytują i usuwają kurz, sierść, dym papierosowy, a nawet bakterie i wirusy, zapewniając czystość w domu i  bezpieczeństwo domownikom, szczególnie tym cierpiącym na alergie.

Komfort mieszkania, zarówno zimą, jak i latem zapewnia również możliwość kontroli wilgotności, jaką oferuje system Feelco®. W okresie grzewczym zintegrowany system klimatyzacji i wentylacji niweluje uczucie przesuszenia skóry i wpływa kojąco na drogi oddechowe. W upalne miesiące natomiast moduł chłodzący nie tylko przyjemnie chłodzi, ale także usuwa nadmiar wilgoci, osuszając powietrze we wnętrzach.

System Feelco® to bezpieczeństwo każdego domownika. Pozwala on na redukcję aż do 95% cząsteczek i zarazków. Dom pozbawiony jest nie tylko kurzu i alergenów, ale także chroni przed smogiem!

System Feelco® to bezpieczeństwo każdego domownika. Pozwala on na redukcję aż do 95% cząsteczek i zarazków. Dom pozbawiony jest nie tylko kurzu, sierści i alergenów, ale także chroni przed smogiem!

Estetyka – swoboda w aranżacji wnętrz

Duże przeszklenia, otwarte przestrzenie, dbałość o każdy detal wnętrza – tak wyglądają budowane dziś domy nowoczesne. System Feelco® daje zupełną swobodę w aranżowaniu pomieszczeń, ustawiania mebli czy w wyborze materiałów wykończeniowych. Całość instalacji jest ukryta na etapie budowy domu, a we wnętrzach nie ma potrzeby montowania grzejników, klimatyzatorów czy nawilżaczy.

Jedynym widocznym elementem systemu Feelco® są niewielkie kratki nawiewne, które zamontować można w ścianie, podłodze czy na suficie. Dobrać można je do każdej aranżacji wnętrza, bowiem kratki dostępne są w setkach wzorów i kolorów.

Aranżacja domu z systemem Feelco® nie ograniczają grzejniki, rury instalacyjne, klimatyzatory.

Aranżację domu z systemem Feelco® nie ograniczają grzejniki, rury instalacyjne, klimatyzatory.

Estetyczne kratki nawiewne, ukryte w zakamarkach, wpisać można w każdą stylistykę urządzanego wnętrza.

Estetyczne kratki nawiewne, ukryte w zakamarkach, wpisać można w każdą stylistykę urządzanego wnętrza.

Kontrola – sterowanie z dowolnego miejsca na świecie

System Feelco® umożliwia pełną kontrolę nad temperaturą, wilgotnością i czystością powietrza w domu. Sterowanie odbywa się za pomocą intuicyjnego, kolorowego panelu dotykowego, na podstawie poszczególnych parametrów, dostosowanych do potrzeb i określanych przez domowników. System Feelco® można zintegrować również domową siecią WiFi i sterować nim przez Internet, z dowolnego miejsca na świecie.

Co istotne, system Feelco® daje możliwość sterowania nawet 8 niezależnymi strefami. Oznacza to, że poszczególne parametry mogą się różnić w zależności od pomieszczenia – innej temperatury wymaga pokój dzienny, innej sypialnia, a jeszcze innej pomieszczenie gospodarcze. Dzięki systemowi sterowania wielostrefowego nie tylko planować można komfortowe warunki we wnętrzach, ale również generować oszczędności wynikające z różnicy temperatur.

Intuicyjny panel dotykowy pozwala sprawnie zaprogramować wszystkie funkcje systemu.

Intuicyjny panel dotykowy pozwala sprawnie zaprogramować wszystkie funkcje systemu.

Jeśli zapomnisz zmienić tryb ogrzewania na oszczędny, dzięki dostępowi przez Internet możesz to zrobić poza domem.

Dzięki dostępowi do Internetu tryb ogrzewania na oszczędny można zmienić także poza domem.

Oszczędność – niskie koszty instalacji i użytkowania

Oszczędności związane z systemem Feelco® uzyskiwane są już na etapie budowy domu. Jeden, zintegrowany system jest znacznie tańszy w instalacji niż koszty realizacji kilku odrębnych systemów: ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji, rekuperacji. Dodatkowo, rozbudowa systemu w gotowym już domu (np. o klimatyzację) nie wymaga zaawansowanego remontu. Domownicy nie ponoszą również kosztów związanych z zakupem tradycyjnych grzejników, klimatyzatorów czy nawet nawilżaczy powietrza.

Ogrzewając od razu powietrze, a nie wodę w rurach, systemy nadmuchowe są najbardziej efektownym, wydajnym i energooszczędnym rozwiązaniem w nowoczesnych domach. W trakcie użytkowania, system Feelco® pozwala zaoszczędzić aż do 30 % energii (gazu lub prądu) w porównaniu z tradycyjnym rozwiązaniem wodnym o tej samej mocy. Bardzo niska bezwładność systemu powoduje, że pomieszczenia ogrzewanie są szybko, co ułatwia zaplanowanie różnej temperatury w zależności od pory dnia.

Skuteczna wentylacja usuwa zużyte powietrze bez konieczności otwierania okien, dzięki czemu wnętrza nie tracą ciepła. Oszczędności przyniesie też obniżenie temperatury w czasie Twojej nieobecności, z zachowaniem komfortu, bowiem sprawny system niemal natychmiast ogrzeje dom tuż przed Twoim powrotem.

Skuteczna wentylacja usuwa zużyte powietrze bez konieczności otwierania okien, dzięki czemu wnętrza nie tracą ciepła. Oszczędności przyniesie też obniżenie temperatury w czasie Twojej nieobecności, z zachowaniem komfortu, bowiem sprawny system niemal natychmiast ogrzeje dom tuż przed Twoim powrotem.

Dodatkowe oszczędności można uzyskać wykorzystując ciepło z kominka, rozprowadzając je po całym domu (bez konieczności instalowania systemu DGP) i system rekuperacji, umożliwiający wymianę powietrza zużytego na świeże przy odzysku ciepła.

Uniwersalność – dla domu podłączonego do sieci gazowej i bez gazu

System Feelco® polecany jest do budynków o powierzchni powyżej 100 m2. Do budowy systemu wykorzystywane są najnowocześniejsze urządzenia grzewcze i klimatyzacyjne. Co istotne, system występuje w dwóch wersjach – z przeznaczeniem dla budynków podłączonych do sieci gazowej i bez dostępu do gazu.

feelco hybridUrządzenia systemu Feelco® Hybrid
z nadmuchowym piecem kondensacyjnym i pompą ciepła

Dla obiektów podłączonych do sieci gazowej przeznaczona jest wersja systemu Feelco® Hybrid. Źródłem energii jest tu gaz oraz pompa ciepła. System automatycznie wybiera, które źródło jest w danej chwili najtańsze w eksploatacji i te wykorzystuje do ogrzania pomieszczeń.

feelco hpUrządzenia systemu Feelco® HP
z pompą ciepła zaprojektowaną specjalnie dla zimnego klimatu

Dla obiektów bez dostępu do gazu przeznaczona jest wersja systemu Feelco® HP. Tu źródłem energii jest pompa ciepła. Najnowocześniejsze urządzenie pozwala na osiągnięcie rekordowej sezonowej sprawności ogrzewania, nawet przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych.

System Feelco® bazuje na urządzeniach amerykańskiej firmy Carrier – lidera w dziedzinie ogrzewania i chłodzenia budynków. Zarówno wersja Feelco® HP, zasilana pompą ciepła, jak i Feelco® Hybrid z dostępem do dwóch źródeł energii oparte są na najnowocześniejszych i najbardziej wydajnych urządzeniach grzewczych i klimatyzacyjnych.

Gdy firma Carrier skonstruowała nową pompę ciepła Infinity 20 amerykański Departament Energii musiał rozszerzyć skale efektywności energetycznej dla tego typu urządzeń.

Gdy firma Carrier skonstruowała nową pompę ciepła Infinity 20 amerykański Departament Energii musiał rozszerzyć skale efektywności energetycznej dla tego typu urządzeń. Pompa została zaprojektowana specjalnie z myślą o pracy w zimnym klimacie.

Dowiedz się więcej:
odwiedź stronę www.feelco.pl

feelco logo pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Wrzesień 1, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje

Obejrzyj zdjęcia domowników