Start Arrow Budowa domuArrow Dom z wiatą garażową. Tańsza alternatywa dla projektów z garażem w bryle budynku

Dom z wiatą garażową. Tańsza alternatywa dla projektów z garażem w bryle budynku

Projekty domów z wiatą garażową to propozycja dla inwestorów, którzy z różnych powodów nie chcą budować garażu w bryle budynku. Tanie, proste w budowie i użytkowaniu wiaty garażowe są idealnym rozwiązaniem dla osób z ograniczonym budżetem na budowę lub właścicieli małych lub wąskich działek.

Projekt DCE EKORODZINNY CE

Projekt DCE EKORODZINNY CE

Gotowe projekty domów z wiatą garażową

Wiata garażowa może być wolno stojącym obiektem, ale najczęściej przylega do jednej ze ścian budynku jednorodzinnego. Decydując się na wiatę, warto wybrać jeden z wielu dostępnych gotowych projektów domów z wiatą garażową, co zapewni przede wszystkim harmonijną i idealnie dopasowaną kompozycję całej zabudowy.

Projekt ARX D169 CE

Projekt ARX D169 CE

Projekty z wiatą garażową występują w wielu stylach, rodzajach. Dostępne są zarówno domy nowoczesne, jak i w stylu dworkowym, parterowe i piętrowe. Wiata może być wykończona na wiele sposobów, dopasowanych do rodzaju elewacji i charakteru budynku. Zadaszenie wiaty może być przedłużeniem połaci dachu bądź urozmaicać prostą ścianę. Przede wszystkim jednak zadaszenie chroni zaparkowane auta i dodatkowy sprzęt przed czynnikami atmosferycznymi. Wiata może być miejscem postojowym na jeden lub dwa samochody. Dodatkowo zaplanować w niej można miejsce na schowek, składowanie drewna kominkowego czy sezonowego sprzętu ogrodowego i sportowego.

Projekt ARX D166 CE

Projekt ARX D166 CE

Jak zaoszczędzić na budowie? Projekty domów z wiatą garażową

Projekty domów z wiatą garażową to alternatywa dla garażu wbudowanego w bryłę budynku. Decydują się na nią inwestorzy, którzy mają ograniczony budżet przeznaczony na budowę domu – budowa garażu znacznie podwyższa koszty budowy. Wiata garażowa natomiast pozwala na duże oszczędności, wynikające z braku konieczności budowy ścian, wytrzymałych podłóg, głębokich fundamentów, zastosowania materiałów wykończeniowych. Co istotne, koszty budowy zmniejsza również brak konieczności zakupu bramy garażowej.

Wiata garażowa z uwagi na niższe koszty budowy stanowi często rozwiązanie przejściowe – inwestorzy decydują się na budowę garażu w późniejszym terminie. Demontaż wiaty garażowej jest prosty i nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Planując budowę garażu należy jednak pamiętać, że potrzebuje on znacznie więcej miejsca na działce niż wiata garażowa.

Projekt AC E9 z wiatą (wersja D) ENERGO PLUS CE

Projekt AC E9 z wiatą (wersja D) ENERGO PLUS CE

Projekty domów z wiatą garażową idealne na wąskie działki

Wiata garażowa to dobre rozwiązanie dla właścicieli małych czy wąskich działek, gdyż zajmuje znacznie mniej miejsca niż garaż wolno stojący czy nawet ten wpisany w bryłę budynku. Pozwala  ona zyskać przestrzeń zarówno w domu, jak i na zewnątrz, umożliwiając aranżację małego ogrodu na wąskiej działce, co w przypadku budowy garażu rzadko jest wykonalne.

Na małych działkach wiata garażowa nie przytłacza powierzchni. Zadaszenie i ewentualnie ażurowa konstrukcja przepuszcza światło, nadając jej lekkości.

Projekt Dom przy Wiosennej 8 CE

Projekt Dom przy Wiosennej 8 CE

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl/mh

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 9, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty