Start Arrow Finanse i prawoArrowBudowa i prawoArrow Domowa sieć energetyczna

Domowa sieć energetyczna

Chciałbym mieć domową instalację elektryczną w nowym domu. Czy zakład energetyczny może mi odmówić? Kto ponosi koszty związane z budową urządzeń?

Aby móc podłączyć dom do sieci energetycznej najpierw należy złożyć wniosek do zakładu energetycznego o wydanie warunków przyłączenia. Zakład energetyczny rzadko odmawia budowy przyłączy, dotyczy to głównie sytuacji kiedy przyłączenie do sieci staje się nieekonomiczne, tj. budowa pochłania za duże koszty względem planowanych oszczędności. Jeżeli mimo to chciałby Pan podłączyć dom do sieci, trzeba się liczyć z tym, że koszty budowy linii napowietrznej będzie trzeba pokryć z własnej kieszeni.

Jeżeli jednak zakład odmówi przyłączy z powodu zbyt małej mocy transformatora, można się od tej decyzji odwołać, bowiem zgodnie z obowiązującymi przepisami UE, zakład jest zobowiązany do wymiany transformatora na własny koszt, jeżeli nie spełnia on warunków przyłączenia.

Zgodnie z prawem budowlanym budowa przyłącza nie wymaga zgłoszenia. Warunkiem jest jednak posiadanie projektu przyłącza wykonanego przez projektanta z uprawnieniami.

budowa przylaczy

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 17, 2010
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: finanse i prawo