Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Domowa spiżarnia. Idealnie miejsce do przechowywania…

Domowa spiżarnia. Idealnie miejsce do przechowywania…

Spiżarnia w kuchni to marzenie każdej Pani Domu. To właśnie tam możesz przechowywać wszystkie artykuły spożywcze, domowe przetwory czy sprzęty kuchenne, które nie mieszczą się w kuchni. Jak więc zaaranżować doskonałe miejsce do przechowywania? Oto kilka wskazówek.

Spiżarnia jako osobne pomieszczenie

Domowa spiżarnia może być ulokowana obok kuchni. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie, gdyż to właśnie tam przechowasz wszystkie rzeczy, które nie mieszczą się w kuchni, oszczędzając przy tym miejsce. To idealne miejsce na zlewozmywak, kosz na śmieci, miotłę czy ścierki kuchenne. Warto zaznaczyć, iż ważnym elementem spiżarni jest osobne wejście, które ułatwi wnoszenie zakupów lub wynoszenie śmieci.

Spiżarnia wewnątrz kuchni

Innym rozwiązaniem jest spiżarnia umiejscowiona w kuchni. To tzw. cargo – rodzaj szafy kuchennej, do której przymocowanych jest kilka metalowych koszy. Szafa ta zapewnia pełen wgląd do wszystkich produktów spożywczych. Cargo idealnie wykorzystuje przestrzeń dotychczas niewykorzystaną.

Spiżarnia w piwnicy

Klasyczna spiżarnia najczęściej znajduje się w piwnicy. To właśnie tam mamy idealną temperaturę do przechowywania nie tylko owoców i warzyw, ale także wszystkich produktów spożywczych.

Wykończenie spiżarni

Spiżarnia powinna być zbudowana z materiałów, które ułatwią w sposób maksymalny zachowanie czystości. Płytki ceramiczne sprawdzą się tu idealnie. Należy również pamiętać, aby półki i regały, znajdujące się w spiżarni nie pochłaniały wilgoci.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 7, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza