Start Arrow WnętrzaArrow Domowe sposoby na czyste żelazko…

Domowe sposoby na czyste żelazko…

Nie każdy o tym pamięta, ale żelazko wymaga regularnego czyszczenia. Zbierający się kurz w środku, może zabrudzić ubrania. A co jeśli żelazko jest przypalone? Przedstawiamy kilka domowych sposobów, które doskonale wyczyszczą żelazko…

Przed czyszczeniem żelazka, pamiętaj, aby nie było ono podłączone do prądu i aby ostygło! 

#1 Ocet

…to najłatwiejszy, domowy sposób na czyste żelazko. Zanurz szmatkę w wodzie z octem i umyj nią żelazko. Pamiętaj, aby żelazko było delikatnie ciepłe, ale nie gorące!

Innym sposobem na wyczyszczenie żelazka za pomocą octu jest roztwór octu z solą (w proporcji 1:1). Mieszankę tę podgrzewamy. Gdy roztwór zacznie wrzeć, moczymy w nim szmatkę i czyścimy żelazko. Po umyciu żelazka, warto je dodatkowo przetrzeć wodą destylowaną. 

#2 Patyczki do uszu

Trudno dostępne otwory parowe w żelazku, możemy wyczyścić patyczkami higienicznymi, zakończonymi wacikami. Zanurz je w roztworze z octu i z soli i wyczyścić żelazko. 

#3 Jak wyczyścić przypalone żelazko…?

W przypadku przypalonego żelazka użyj sody i wody. Pomieszaj dwie łyżeczki sody oczyszczonej z jedną łyżeczką wody. Tak przygotowaną pastę, nałóż na przypaloną powierzchnię żelazka i pozostaw na około 15 minut. Następnie mokrą ściereczką ściągnij pastę, delikatnie szorując żelazko. Pod koniec wyczyść żelazko mokrą gąbką. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 5, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty