Start Arrow OgródArrow Domowe sposoby na mszyce…

Domowe sposoby na mszyce…

Domowe sposoby na mszyce to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy unikają stosowania środków chemicznych do ochrony roślin. Mszyce to bardzo uciążliwe i dosyć powszechne szkodniki, które wysysają soki z roślin i przenoszą groźne wirusy. Jak więc sobie z nimi poradzić? Oto kilka sprawdzonych, domowych sposobów na mszyce…

#1 Rośliny odstraszające mszyce

Do roślin, które odstraszają mszyce zaliczamy: czosnek, cebulę, miętę i lawendę. Posadź więc je obok warzyw i kwiatów. Wspólne sadzenie roślin odstraszających mszyce z innymi warzywami i roślinami, skutecznie pozwoli Ci pozbyć się tych uporczywych szkodników. 

#2 Mleko 

Przygotuj mieszankę mleka i wody (w proporcji 1:1) i opryskaj nią roślinę. Mleko z kartonu może nie przynieść pożądanych efektów. Najlepiej sprawdzi się świeże mleko od krowy. Jeśli więc masz do niego dostęp, wypróbuj ten sposób i ciesz się zdrowymi roślinami. 

#3 Szare mydło

Rozpuść około 20 g szarego mydła w 1 litrze ciepłej wody, a następnie wlej ją do spryskiwacza. Co ciekawe, zastosowanie szarego mydła (zwanego mydłem potasowym) jest dosyć powszechne w ogrodnictwie. W sprzedaży dostępne jest też gotowe mydło potasowe. 

#4 Wywary roślinne

Przygotuj wywar z cebuli przeciwko mszycom… Zagotuj 10 litrów wody i dodaj do niej 75 g cebuli, posiekanej na drobne kawałki. Następnie poczekaj aż wywar ostygnie i wlej go do spryskiwacza. Innym, domowym sposobem na walkę z mszycami jest wywar z czosnku. Tutaj podobnie, jak przy wywarze z cebuli, zagotuj 10 litrów wody i dodaj do niej 250 g startego czosnku. Po upływie 24 godzin, wywar będzie gotowy do użycia. Przed użyciem tego wywaru, należy go rozcieńczyć z wodą (w stosunku 1:1). 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


czerwiec 11, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty