Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Domowe sposoby na trudne zabrudzenia…

Domowe sposoby na trudne zabrudzenia…

Proste w przygotowaniu i nietoksyczne domowe środki pomogą doczyścić kłopotliwy osad, pleśń i kamień. Sprawdź nasze sprawdzone sposoby na trudne zabrudzenia i pozbądź się ich raz na zawsze!

Żelazko

Soda, sól, pasta do zębów… Czyszczenie zabrudzonej stopy żelazka zależy od tego, czym jest pokryta. Najczęściej pokryta jest powłoką ceramiczną. Do porządku doprowadzisz ją sokiem z cytryny. Nasącz ściereczkę sokiem z cytryny i przetrzyj przypalone miejsca. Jeśli zabrudzenie nie schodzi, połącz sok z cytryny z odrobiną sody oczyszczonej. Jeśli Twoje żelazko pokryte jest teflonową powłoką, z uporczywym brudem uporasz się za pomocą pasty do zębów. Nałóż ją na wilgotną ściereczkę i delikatnie pocieraj zabrudzenie. Żelazko stalowe doczyścisz solą kuchenną. Rozsyp ją na papierze i prasuj gorącym żelazkiem z wyłączoną funkcją pary.

Przypalone garnki

Emaliowanego naczynia nie szoruj ostrym drapakiem. Wystarczy szare mydło, soda bądź rozpuszczona kostka do zmywarki. Ceramiczny garnek doczyścisz octem lub sodą rozpuszczoną w wodzie. Żeliwny zaś surowym ziemniakiem lub solą na sucho i szczoteczką. Z garnka i patelni z powłoką teflonową usuniesz spaleniznę, gotując w nich wodę gazowaną. Stalowe garnki domyje węgiel z odrobiną wody.

Piekarnik

Połącz łyżkę wody z łyżką octu, następnie dodaj tyle sody oczyszczonej, by powstała papka. Nanieś ją na zabrudzenia w piekarniku. Im są świeższe, tym łatwiej je usuniesz. Pozostaw papkę na zabrudzeniu, a po chwili wyszoruj ją zmywakiem. Jeśli zaschnięte resztki nie chcą zejść, przygotuj nową porcję papki, dodaj jeszcze odrobinę soli kuchennej. Nanieś na zabrudzenia, a po kilkunastu minutach wyszoruj je. Gdy to nie pomoże, zastosuj parę wodną. Do żaroodpornego naczynia wlej szklankę wody i wstaw na 15 minut do piekarnika rozgrzanego do 150 stopni Celsjusza. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


wrzesień 12, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty