Start Arrow Projekty domówArrow Domy energooszczędne…

Domy energooszczędne…

Domy energooszczędne to kategoria budynków, która charakteryzuje się zmniejszonym zapotrzebowaniem na ciepło. Projekty te powstały z myślą o maksymalnym ograniczeniu strat energii. Dzięki zastosowanym w nich rozwiązaniom architektonicznym i konstrukcyjnym, domy te zapewniają mieszkańcom komfort i bezpieczeństwo oraz niskie koszty eksploatacji budynku. Sprawdź nasze projekty domów energooszczędnych i zainspiruj się!

Projekt DCE PRZYJAZNY CE (DOM TK1-44) to doskonały przykład domu jednorodzinnego z użytkowym poddaszem. Dwuspadowy dach i drewniane zadaszenie tarasu, pokryte roślinnością, to elementy, które wyróżniają ten projekt spośród innych. Na parterze mieści się strefa dzienna, w skład której wchodzą: wiatrołap, korytarz oraz pokój dzienny, z klimatycznym kominkiem, połączony z jadalnią, z którego można przejść bezpośrednio na taras. Na tej samej kondygnacji mieści się również kuchnia, zaaranżowana w osobnym pomieszczeniu oraz gabinet. Na poddaszu z kolei mieści się strefa nocna, dedykowana gospodarzom. Znaleźć w niej można trzy komfortowe sypialnie, łazienkę z narożną wanną i niewielką garderobę. Co ciekawe, dwie sypialnie mają własne łazienki i garderoby. Jasna elewacja budynku podkreślona została drewnianą stolarką okienno-drzwiową, co podkreśla przytulny charakter projektu. Dom uzupełnia wygodny garaż dwustanowiskowy. Rozwiązania technologiczne i systemowe zastosowane w tym projekcie pozwalają na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, co sprzyja niskim kosztom eksploatacji budynku.

Następnym, ciekawym projektem domu energooszczędnego jest projekt AC Nils G2 ENERGO CE (DOM AF9-68). To niebanalny projekt, który zachwyca nowoczesnym charakter i innowacyjnym podejściem do architektury. Jeśli szukasz funkcjonalnego, energooszczędnego oraz jasnego domu to idealnie trafiłeś! Projekt AC Nils G2 ENERGO CE (DOM AF9-68) znakomicie wykorzystuje każdy metr powierzchni użytkowej, zapewniając maksimum komfortu użytkownikom. Wygodne wnętrze uzupełnione zostało o dwa tarasy. Jeden obok salonu, a drugi nad dwustanowiskowym garażem. Na parterze mieści się strefa dzienna, a na piętrze część nocna, w skład której wchodzą: trzy sypialnie oraz łazienka z wanną. Jedna z sypialni ma osobną garderobę. Podobnie, jak poprzedni projekt, dom ten zdobi jasna elewacja i drewniane detale. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 20, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: projekty domów