Start Arrow Budowa domuArrow Walory domów gotowych drewnianych

Walory domów gotowych drewnianych

Nasze marzenia o pięknym domu postawionym w kilka dni, bez brudu, huczących betoniarek i ciągle zmieniających się ekip odpowiedzialnych za kolejne etapy budowy, nabierają realnych kształtów w prospektach firm, specjalizujących się właśnie w domach gotowych.

Zachwalają ich zalety, poznajmy je więc i my.

Czas budowy

Minęły już czasy, kiedy budowa uzależniona jest od zebranych na dany etap funduszy. Dziś jeżeli nie mamy znacznej gotówki, bierzemy kredyt (choć nie da się ukryć, że w tej chwili jest to dosyć trudne) i z dnia na dzień jesteśmy w stanie postawić dom.

dom_gotowy1

Budowa domu nie musi więc trwać kilku czy kilkunastu lat. Decydując się na gotowy dom wystarczy kilka tygodni, by zamieszkać w nowym miejscu. Wybieramy projekt, podpisujemy umowę i wskazujemy firmie miejsce, gdzie ma stać nasz wymarzony dom.

Czas budowy może być uzależniony od stanu, na jaki się zdecydujemy. Jasne, że na stan deweloperski firma potrzebuje nieco więcej czasu niż na postawienie domu gotowego zewnętrznie.

_images_stories_ZDJECIA_DREAMS_na_budowie_dreamstimesmall_2126668_1Ekipa budowlana

Stare porzekadło mówi: „Gdzie kucharek sześć…”. Zwykle bywa tak, że następna ekipa budowlana, którą zatrudniamy swoje niepowodzenia przerzuca na poprzedników. Nie mamy możliwości dojść, kto odpowiada za zły stan rzeczy, tracimy jedynie czas i nerwy na niepotrzebne spory.

Komfort współpracy z jedną firmą, która dostarcza projekt, materiały, ludzi i w rezultacie cały dom, jest nieoceniony. Ponadto wiąże się to z mniejszym kosztem robocizny.

Właściwie zawarta umowa pozwala nam na nie zajmowanie się placem budowy, nie musimy doglądać ekipy i martwić się o wykonywane działania. Mamy zwykle 30 letnią gwarancję i doskonale wiemy, kogo pociągnąć do odpowiedzialności, gdy zdarzy się coś nieoczekiwanego.

Szybki montaż

Montaż domu trwa zwykle kilka dni! Oprócz zdecydowanego komfortu polegającego na możliwości szybkiego zamieszkania w nowym domu, daje to również wymierne korzyści wynikające z braku konieczności np. ubezpieczenia materiałów budowlanych przed ewentualną kradzieżą.

Kupując okazyjnie cegły, będąc na etapie wylewania fundamentów, musimy się liczyć z tym, że zalegając na placu budowy, staną się łakomym kąskiem dla złodziei. Budowa musi być więc ubezpieczona i strzeżona.
W przypadku szybkiego montażu, zanim złodziej się zorientuje, upatrzony materiał będzie już złożony w dom.

Plac budowy

Sprzątanie po budowie spędza sen z powiek niejednemu inwestorowi, budującemu metodą murowaną. W czasie budowy przewalające się materiały budowlane, folie zabezpieczające, waty izolacyjne sprawiają wrażenie, że nigdy nie uda nam się wyjść z tego bałaganu. Do tego działka z wylanym tu i tam cementem, śladami taczek, betoniarek itp.
Dom gotowy montuje się szybko, prosto i nie robiąc przy tym zbędnego bałaganu. Kiedy firma będzie stawiać dom, my w tym czasie spokojnie możemy zająć się aranżowaniem rabatek.

Zalety drewna

  • drewno jest materiałem naturalnym, zatem przyjaznym człowiekowi. Stwarza niepowtarzalny, nie do uzyskania w innych technologiach, mikroklimat wnętrza.
  • właściwie zabezpieczone drewno jest trwałe i wytrzymałe.
  • podczas budowy nie stosuje się przerw technologicznych, co wyraźnie skraca czas budowy.
  • dom drewniany buduje się około 3-4 miesięcy. Ponadto wszystkie prace (z wyjątkiem fundamentów) wykonywane są na sucho, więc budować można o każdej porze roku, także zimą.
  • domy drewniane mają większą powierzchnię użytkową od domów murowanych o takim samym obrysie. Wpływ mają na to ściany zewnętrzne o mniejszej grubości.
  • dobra akumulacja ciepła i powolne jego oddawanie, a także wysoka izolacyjność cieplna wpływa nie tylko na komfort użytkowania domu, ale powoduje również duże oszczędności przy jego ogrzewaniu.
  • konstrukcję domu drewnianego można łatwo zmodernizować i rozbudować. Zatem jeżeli na początku mamy środki finansowe przeznaczone na niewielki domek, z czasem będziemy mogli powiększyć go do rozmiarów imponującej willi.
  • drewno jest materiałem ekologicznym, całkowicie odnawialnym, zatem budując dom drewniany przyczyniamy się do poprawy środowiska.
  • drewno jest ogólnie dostępne w składach drewna i tartakach.
  • domy drewniane są piękne! Doskonale pasują do urokliwych zakątków podmiejskich działek.

Mity dotyczące domów gotowych

Skupmy się na chwile na ewentualnych wadach domów gotowych. Pierwszą kwestią jest opinia mówiąca o tym, że są to domy nietrwałe. Bez konieczności przeprowadzania generalnego remontu domy gotowe możemy użytkować co najmniej 50 lat. Co najmniej, bowiem przy właściwej eksploatacji i konserwacji z czas można znacznie wydłużyć.
Coraz rzadziej stawiamy domy na wiele pokoleń. Po pierwsze dlatego, że zmienił się tryb życia. Częściej zmieniamy miejsce zamieszkania, chociażby ze względu na podążanie za pracą. Po drugie młodzi ludzie szybciej chcą się usamodzielnić i nie wiążą swojej przyszłości z domem rodziców. Dlatego budowanie domu jako posagu dla dzieci i wnucząt nie ma dziś racji bytu.

Kolejnym mitem do obalenia jest twierdzenie, że domy gotowe są łatwopalne. Właściwie zaimpregnowane drewno jest bezpieczne i trwałe. Warto jedynie uzyskać od firmy informacje o sposobie impregnacji materiałów, z których powstanie nasz dom.

Autor: Marta Hawrylak - Dom.pl

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty