Start Arrow Budowa domuArrow Domy z poddaszem. Funkcjonalne wnętrza dla całej rodziny. Zdjęcia z budowy

Domy z poddaszem. Funkcjonalne wnętrza dla całej rodziny. Zdjęcia z budowy

Projekty z poddaszem cieszą się niesłabnącą popularnością wśród osób budujących dom dla kilkuosobowej rodziny. Przedstawiamy dwa projekty domów jednorodzinnych, w których zaplanowano funkcjonalne rozmieszczenie pomieszczeń dla 4-6 osób. Zdjęcia z budowy tych domów stanowią dodatkowe uatrakcyjnienie wizualizacji, dostępnych na naszych stronach.

Domy z poddaszem najczęściej projektowane są w klasycznych stylach dworkowych. Taka zabudowa najlepiej komponuje się z podmiejskim krajobrazem, gdzie na stosunkowo większych działkach Polacy najczęściej budują domy. Przestronne tarasy i ganki pozwalają na połączenie domu z ogrodem, latem zwiększając powierzchnię salonu o „pokój na świeżym powietrzu”.  Bardziej nowoczesne domy o prostej bryle i dachu przeznaczone są na wąskie działki w miastach. Prostą architekturę urozmaica wtedy najczęściej ciekawa i efektowna elewacja: połączenie różnych materiałów wykończeniowych, faktur czy kolorów.

Rozkład pomieszczeń

Zarówno w przypadku dworkowym, jak i nowoczesnym, domy z poddaszem to optymalne rozwiązanie dla kilkuosobowej rodziny, która potrzebuje zarówno wspólnej przestrzeni, jak i prywatnych pokoi. Na parterze najczęściej znajduje się właśnie strefa dzienna, która składa się z przestronnego salonu, zamkniętej bądź otwartej na pokój kuchni i pomieszczeń gospodarczych oraz technicznych (jak np. kotłownie czy garaże). Poddasze  natomiast to strefa prywatna mieszkańców: sypialnie, pokoje dziecięce, garderoby i łazienki. Tak funkcjonalny układ pomieszczeń zapewnia komfort i wygodę mieszkania, daje również możliwość budowy domu etapami (poddasze może wykończyć później, np. kiedy dzieci podrosną).

Pomieszczenia dodatkowe

  • Dodatkowy pokój na parterze to dziś bardzo popularne rozwiązanie, zmieniające dotychczasowy układ domu z poddaszem. Może mieć on różne przeznaczenie, w zależności od potrzeb konkretnej rodziny. Najczęściej pełni on funkcję pokoju gościnnego, z którym sąsiaduje niewielka toaleta. Takie rozwiązanie sprawia wydzielenie strefy intymnej dla gościa i domowników. Pokój może być również zaadaptowany na gabinet czy biuro domowe, a także przeznaczony być dla nowego domownika – np. starszego rodzica.
  • Jeżeli wybieramy dom z garażem w bryle budynku, zwróćmy uwagę na jego usytuowanie. Najlepszym rozwiązaniem jest, gdy będzie on znajdował się na północnej stronie, stanowiąc dodatkową izolację wnętrz przed chłodem. Dobrze ulokować w jego sąsiedztwie kuchnię bądź spiżarnię, co pozwoli nam na łatwe i szybkie przenoszenie zakupów z samochodu do wnętrza. Jeżeli dom ogrzewamy paliwem stałym, połączenie kotłowni z garażem pozwoli nam zachować porządek – przenosząc węgiel do kotła lub usuwając popiół nie zabrudzimy wnętrza domu.
  • Porządek pozwoli nam zachować również wiatrołap czy przedsionek. Jest to pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzi się z zewnątrz. Dzięki temu nie przenosimy błota i piasku do wnętrza domu. To tu możemy ustawić stojaki na buty, wieszak na odzież wierzchnią czy w przypadku większej powierzchni wiatrołapu – szafę wnękową. W wiatrołapie możemy zatrzymać listonosza czy inkasenta, może on stanowić również poczekalnię dla interesantów, jeśli w domu prowadzimy działalność gospodarczą.
  • Funkcjonalne i komfortowe domy z poddaszem nie mogą obejść się bez garderoby. W zależności od powierzchni domu, możemy zdecydować się na jedno pomieszczenie dla wszystkich członków rodziny bądź dla każdego z osobna. W przypadku prywatnej garderoby, konieczne jest, aby jej powierzchnia była większa niż 2,5 mkw. Mniejsza będzie zwyczajnie niekomfortowa. W małą wnękę można jednak wstawić szafę z przesuwnymi drzwiami. Dobrze byłoby, jakby w sypialni znajdowały się drzwi do garderoby, tak, aby nie było konieczności wychodzenia na korytarz w celu sięgnięcia po ubranie. Jeśli jednak planujemy tylko jedną garderobą, z którego korzystać będzie cała rodzina, lepiej aby drzwi wejściowe były na korytarzu – dzięki temu unikniemy porannych przepychanek i konfliktów.

Dom z poddaszem o powierzchni 141,44 mkw – zdjęcia z budowy

Dom z poddaszem z garażem dwumiejscowym wbudowanym w bryłę budynku. Na parterze znajduje się salon z kominkiem, jadalnia, kuchnia i hol w układzie jednoprzestrzennym z widokiem na schody prowadzące na poddasze. Dodatkowy pokój na parterze obsługiwany jest przez małą łazienkę. Z salonu wychodzi się na taras z praktycznym podcieniem. Na górze pokoje domowników z własnymi balkonami, garderobą i łazienką przy pokoju rodziców oraz dużą rodzinną łazienką, z której przechodzi się do pralnio – suszarni. Dodatkowo duże pomieszczenie gospodarcze za garażem. Możliwość zastosowania kotła na paliwo stałe.

Projekt domu ARD Kasztan 2 CE

Projekt domu ARD Kasztan 2 CE

Rzut poddasza

Rzut poddasza

Rzut parteru

Rzut parteru

www.moj.dom.pl/profile/Tomasz123456

www.moj.dom.pl/profile/Tomasz123456

www.moj.dom.pl/profile/Tomasz123456

www.moj.dom.pl/profile/Tomasz123456

www.moj.dom.pl/profile/Tomasz123456

www.moj.dom.pl/profile/Tomasz123456

Dom z poddaszem o powierzchni 145,60 mkw – zdjęcia z budowy

Dom z poddaszem z garażem dwumiejscowym wbudowanym w bryłę budynku. Parter to przede wszystkim otwarte, przestrzenne i słoneczne wnętrze. Powierzchnia wiatrołapu pozwoli na funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni dodatkowymi szafami pod zabudowę. Usytuowanie spiżarni naprzeciw kuchni, a dodatkowy pokój umieszczony w pobliżu funkcjonalnej łazienki może pełnić rolę pokoju gościnnego. Poddasze to trzy, przestronne pokoje z balkonami oraz ogólnodostępna, wygodna łazienka. Zaletą pokoju przeznaczonego dla gospodarzy jest dostęp do przylegającej do pokoju garderoby. Projekt w standardzie posiada dodatkowo projekt ogrzewania kominkiem z płaszczem wodnym.

Projekt domu DA Swetoniusz 2 CE

Projekt domu DA Swetoniusz 2 CE

Rzut poddasza

Rzut poddasza

Rzut parteru

Rzut parteru

www.moj.dom.pl/profile/gabirafal13

www.moj.dom.pl/profile/gabirafal13

www.moj.dom.pl/profile/gabirafal13

www.moj.dom.pl/profile/gabirafal13

www.moj.dom.pl/profile/gabirafal13

www.moj.dom.pl/profile/gabirafal13

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 11, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty