Start Arrow WykańczanieArrowSchody i balustrady w domuArrow Domy z poddaszem nieużytkowym: zaplanuj funkcjonalne schody na strych

Domy z poddaszem nieużytkowym: zaplanuj funkcjonalne schody na strych

Strych jest znakomitym pomieszczeniem do przechowywania różnych przedmiotów. To tutaj umieścimy nie tylko używany sezonowo sprzęt sportowy czy zabawki, ale także pamiątkowe gadżety, bądź wymienione na nowe elementy domowego wyposażenia, z którymi nie chcemy się rozstać. Poza swoją funkcją magazynowo-gospodarczą  doskonale chroni on wnętrza przed nadmierną utratą ciepła. Czasami, jeśli spełnia określone parametry użytkowe, może być również adoptowany na przykład na sypialnię, pokój dla dzieci czy pracownię modelarską. 

Niezwykle ważnym elementem wyposażenia każdego domu, w którym znajduje się strych, są schody łączące go z pomieszczeniem mieszkalnym. Jeśli nasz strych jest przede wszystkim miejscem do przechowywania przedmiotów i odwiedzamy go stosunkowo rzadko, warto zamontować specjalne schody składane. Są idealnym rozwiązaniem do każdego wnętrza, nawet eleganckiego salonu, gdyż nieużywane skrywają się pod zamkniętą w suficie klapą. Kiedy zachodzi taka potrzeba, bez trudu możemy je sprawnie i bezawaryjnie rozłożyć. Estetyczne i dobrze wyprofilowane nie zajmują wiele przestrzeni. Schody składane są gotowe do zamontowania i nie wymagają czynności przedmontażowych.

Nieużywane schody składane skrywają się pod zamkniętą w suficie klapą.

Nieużywane schody składane skrywają się pod zamkniętą w suficie klapą.

Schody na strych: drewniane czy stalowe?

Schody wykonane z jasnego drewna sosnowego doskonale wyglądają we wnętrzach o naturalnej stylistyce. Wspaniałym tłem dla tego modelu są drewniane meble, drzwi, panele podłogowe oraz dodatki dekoracyjne. Piękny, naturalny materiał rozjaśnia i wprowadza do pomieszczenia przytulną atmosferę. Schody te posiadają również wiele zalet praktycznych. Dzięki ocieplanej klapie zamykającej stanowią znakomite rozwiązanie także do wnętrz nieocieplanych. Klapa wyposażona została w metalowy chowany zamek idealnie dociskający ją do skrzyni. Trzy lub czterosegmentowa drabina oraz specjalny system sprężynowy zapewniają wygodne składanie i rozkładanie, a antypoślizgowy profil stopni gwarantuje bezpieczne poruszanie się po schodach. Natomiast podklejane stopki filcowe umieszczone na końcu drabiny, chronią podłogę przed porysowaniem. Schody zaopatrzono w metalową poręcz zabezpieczającą użytkowników przed upadkiem i ułatwiającą wejście na strych.

Schody wykonane z jasnego drewna sosnowego doskonale wyglądają we wnętrzach o naturalnej stylistyce.

Schody wykonane z jasnego drewna sosnowego doskonale wyglądają we wnętrzach o naturalnej stylistyce.

Wybrane modele schodów drewnianych posiadają klapę zamykającą o grubości prawie 8 cm, dlatego są doskonałą propozycją dla osób, którym zależy na utrzymaniu odpowiedniej temperatury w domu oraz izolacji od nieocieplonego poddasza. Klapa podobnie jak w innych typach schodów jest dodatkowo uszczelniona specjalną uszczelką.

Oryginalnym rozwiązaniem do nowoczesnych pomieszczeń są schody, w których połączono metalowe boki drabiny z sosnowymi stopniami. Po rozłożeniu ciemna metalowa część znakomicie zaprezentuje się na przykład obok dużej ramy okien tarasowych lub w otoczeniu innych elementów wyposażenia w tej samej barwie. Model ten będzie również świetnie wyglądać w jasnych wnętrzach, stając się ich interesującą ozdobą, wyraźnie wyróżniającą się z jednolitego tła. Specjalny metalowy pręt do otwierania z umieszczonym na końcu kwadratowym kluczem zapewnia wygodne, bezpieczne i szybkie rozkładanie czterosegmentowej drabiny. Po zamknięciu schody całkowicie chowają się w skrzyni. Podobnie jak w modelach drewnianych klapa jest biała z obu stron, dlatego idealnie komponuje się z sufitem w tym samym kolorze. Aby uniknąć porysowania podłogi, schody zaopatrzone zostały w stopki z tworzywa sztucznego nakładane po podcięciu na drabinę.

Oryginalnym rozwiązaniem do nowoczesnych pomieszczeń są schody, w których połączono metalowe boki drabiny z sosnowymi stopniami.

Oryginalnym rozwiązaniem do nowoczesnych pomieszczeń są schody, w których połączono metalowe boki drabiny z sosnowymi stopniami.

Drewniane czy metalowe? Wybór zależy od gustów mieszkańców i stylu aranżacji pomieszczenia, w którym znajduje się wejście na strych. Jednak bez względu na rodzaj modelu, estetycznie wykonane i funkcjonalne schody składane nie tylko nie zajmują cennego miejsca w salonie czy holu, ale przede wszystkim pozwalają na łatwe i komfortowe korzystanie z dodatkowej domowej przestrzeni.

Oryginalnym rozwiązaniem do nowoczesnych pomieszczeń są schody, w których połączono metalowe boki drabiny z sosnowymi stopniami.

Funkcjonalne schody składane nie zajmują cennego miejsca w salonie czy holu.

W materiale wykorzystano zdjęcia oraz informacje o schodach strychowych marki RADEX: drewnianych – EXTRA i EXTREME oraz stalowych – STALLUX.

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Październik 18, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Oprawa stołowa BALANZA

  • Pojedyncza lampa wisząca Trick Black

  • Lampa wisząca Wire Black 5pł.

  • Lampa Wisząca Pobo Ecru

  • Lampa podłogowa Ekelund