Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow Donice w stylu nowoczesnym

sponsor działu ogród

Donice w stylu nowoczesnym

Nawet tak z pozoru uniwersalny przedmiot jak donica może w znaczący sposób wpłynąć na aranżację naszego ogrodu lub tarasu. Oferta producentów jest obecnie bardzo szeroka, zatem zarówno zwolennicy nowoczesnych form, jak i stylistyki retro znajdą w niej coś dla siebie.

Donice stylizowane na antyk lub styl rustykalny są bardzo wdzięczne i tworzą niepowtarzalny klimat w ogrodzie. Nie zawsze jednak komponują się z wybraną przez nas aranżacja ogrodu. Jeśli zatem postawiliśmy na nowoczesne, minimalistyczne meble ogrodowe, utrzymajmy dodatki w tej samej stylistyce.

Proste, ale ze smakiem

Do nowoczesnej aranżacji pasują proste, geometryczne kształty. Nie oznacza to jednak oczywiście, że muszą być nudne. Szare donice w kształcie trapezu mogą faktycznie wydawać się zbyt proste, jeśli występują solo. Gdy jednak ustawimy je tworząc „zygzak” i zasadzimy w nich tulipany, tworzą oryginalną, nowoczesną aranżację. Jest to świetna ozdoba tarasu.

 

(Tulipany i proste w formie donice to ciekawe połączenie, fot. Swisseform)

Równie ciekawie prezentuje się wysoka donica złożona z trójkątów równoramiennych. Tworzy oryginalny duet z miniaturowym krzewem. Podobnie jak poprzednia, ta donica wygląda zdecydowanie ciekawiej, jeśli ustawimy klika sztuk obok siebie.

 

(Wysokie donice o geometrycznym kształcie, fot. Swisseform)

Donice o prostych, geometrycznych kształtach mają to do siebie, że są uniwersalne. W jesienno-zimowych miesiącach możemy z powodzeniem przenieść je do wnętrza bez niebezpieczeństwa zepsucia ich aranżacji.

 

(Nowoczesne donice sa uniwersalne, fot Green Profi)

Donice podświetlane

Podświetlane donice to bardzo ciekawe rozwiązanie, które z pewnością zaintryguje naszych gości. Pomimo iż wykonane z plastiku, wyglądają elegancko. Dobrym rozwiązaniem są donice podświetlane na żarówkę energooszczędną. Kupując je, warto zwrócić uwagę, czy na pewno są przystosowane do użytku zewnętrznego. W przeciwnym razie umieszczenie ich w ogrodzie może być niebezpieczne również dla nas.

 

(Donice podświetlane żarówką, fot. Home & Garden Deco)

Jeśli lubimy naprawdę niekonwencjonalne rozwiązania, zdecydujmy się na donicę emitującą wielokolorowe światło. Coraz bardziej popularne stają się donice podświetlane LED. Niektórzy z producentów oferują wyposażenie świecące nawet w siedmiu kolorach!

 

(Donice mogą świecić wieloma kolorami, fot. Home & Garden Deco)

Podświetlane donice często mają możliwość zmiany koloru światła za pomocą pilota, jak również możliwość wyboru światła migającego. Oczywiście, można także wybierać spośród wielu ciekawych kształtów.

 

(Oryginalne rozwiazanie - kolorowe, podświetlane sześciany, fot. Home & Garden Deco)

Kupując donice warto zwrócić uwagę na tworzywo, z którego są wykonane. Powinno być (w szczególności w wypadku donic sporych rozmiarów) dość lekkie, a zarazem odporne na działanie warunków atmosferycznych. Dobrym rozwiązaniem mogą być donice z fibrobetonu, który spełnia oba kryteria.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Komentarze

Najnowsze komentarze

Gość Dom.pl Odpowiedz 2013-02-06 17:30:06

A myśleliście nad donicach z technorattanu ? Są bardzo eleganckie i nie wymagają dużo energii do konserwacji. Po za tym są bardzo odporne na warunki pogodowe. Ja to zamawiam na rattanart.pl i także bardzo wam polecam jeżeli się zdecydujecie na technorattan :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Obejrzyj zdjęcia domowników