Start Arrow Wiadomości Arrow Dopasuj ramę okienną do własnego stylu – kolorowe okna to mocny trend

Dopasuj ramę okienną do własnego stylu – kolorowe okna to mocny trend

Rama okienna nie zawsze mysi być biała. Choć wydaje nam się tradycyjnym i bezpiecznym rozwiązaniem to, jak się okazuje, jest cała gama kolorów i faktur, z których możemy wybierać – podkreślą charakter naszego wnętrza, sprawią, że będzie ono wyjątkowe i dokładnie takie o jakim marzyliśmy. Trend kolorowych okien coraz śmielej przychodzi do nas z Zachodniej i Południowej Europy spotykając coraz większą rzeszę fanów. Takie okna nadają naszym domom charakteru ale i świetnie podkreślają styl.

Wakacje to prócz odpoczynku czas wykańczania budów jak również remontów. I te spontaniczne wymagające niewielkiego zaangażowania i te czasochłonne planowane w długie zimowe wieczory doczekują się latem realizacji. Czasem jest to tylko przemalowanie korytarza, czasem remont generalny. Gdy jest ciepło wymieniamy też okna i drzwi tarasowe.

Do tematu wymiany okien podchodzimy przygotowani – to duża inwestycja, na lata, więc sprawdzamy i porównujemy rozwiązania techniczne. Czy zapewnią izolację termiczną, czy są dźwiękoszczelne, czy mają zabezpieczenia przeciw włamywaczom. Ale czy rozważaliśmy kiedyś inny kolor ram i skrzydeł niż białe? A przecież w swoich ofertach producenci mają szeroki wachlarz możliwości – od oklein drewnopodobnych (w różnych rodzajach drewna) przez szarości i czerń, aż po niestandardowe kolory jak zieleń czy bordo.

Do wyboru okien powinniśmy podejść z otwartą głową. Niech to będzie biała kartka, którą dopiero zapiszemy, ale nie biała rama i skrzydło. Niech biały kolor okna będzie tylko jedną z opcji, które rozważamy. Przeanalizujmy również możliwości, które oferuje nam producent. Jeżeli nie jesteśmy pewni poradźmy się specjalistów. Może się okazać, że okleiny drewnopodobne, lub nawet czarne, czy antracytowe będą idealnie pasowały do naszej inwestycji. Nagle nasz dom zyska charakter, będzie się wyróżniał na tle podobnych domów z okolicy, a wnętrze stanie się naprawdę tym wymarzonym, w którym to każdy nawet najdrobniejszy element jest spójny z całością. – radzi Katarzyna Kraszewska, architekt wnętrz.

Okna, bezdyskusyjnie, powinny idealnie pasować do naszego domu. Zarówno jego elewacji jak i wnętrza. Biały kolor ram okiennych jest wyborem z pewnością bezpiecznym. Obecnie jednak możemy wybierać spośród całej gamy faktur i kolorów proponowanych przez producentów. Patrząc na propozycję znanego z innowacji i najwyższej jakości producenta okien i drzwi, firmę OKNOPLAST, warto rozważyć funkcjonalne, nowoczesne i piękne okleiny drewnopodobne, okleinę ze szczotkowanego aluminium, okleiny imitujące beton, czarne lub te w niestandardowych kolorach. Z pewnością nadadzą niepowtarzalnego charakteru naszym wnętrzom i dopełnią stylistykę. Bo przecież we wnętrzu loftowym doskonale sprawdzą się okna w kolorach imitujących beton, w klasycznych i boho wnętrzach aż prosi się o drewnopodobne, a nowoczesne biuro podkreślą okna z okleiną aluminiową. Okna mogą architektonicznie podkręcić naszą elewację i podkreślić styl, który nas zainspirował. Czarna rama okienna pasuje m.in. do domów z czerwonej cegły, do stylu nowoczesnego antracyt. Silnym trendem pochodzącym z zachodu i południa Europy jest wybieranie odważniejszych kolorów, jak żółty, niebieski czy zielony.

Wartą rozważenia, jest proponowana przez OKNOPLAST możliwość wyboru okna w dwóch kolorach – okno od strony zewnętrznej i wewnętrznej może być zupełnie różne. To doskonałe rozwiązanie w szczególności do mieszkań w blokach i kamienicach. Wspólnota często nie pozwala na dowolność kolorystyczną nie chcąc różnokolorowej fasady. W tym przypadku możemy, z jednej strony, postępować zgodnie z założeniami spółdzielni, a z drugiej, mieć w swoim mieszkaniu dokładnie takie okno, jakie nam pasuje do wnętrza.

Dodatkowe informacje o Grupie OKNOPLAST:

Grupa OKNOPLAST to międzynarodowa firma, należąca do ścisłej czołówki producentów okien i drzwi z PVC w Europie. Prowadzi działalność na 13 rynkach: Austrii, Czech, Francji, Niemiec, Polski, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, Norwegii, Finlandii, Włoch i Węgier. W czerwcu 2013 roku ogłoszono utworzenie Grupy OKNOPLAST, w skład której wchodzą trzy marki: OKNOPLAST, WnD i Aluhaus zapewniając jeszcze większe zróżnicowanie oferty produktowej i jej precyzyjne dopasowanie do potrzeb klientów. Grupa OKNOPLAST działa w różnych segmentach. W portfolio grupy znajdują się okna, drzwi tarasowe i drzwi zewnętrzne z PVC i aluminium, rolety oraz szeroka gama dodatków i akcesoriów. Spółka uruchomiła również produkcję własnych pakietów szybowych. Jako jedna z nielicznych, Grupa OKNOPLAST oferuje autorskie rozwiązania, dostępne wyłącznie pod własną marką. Produkty grupy charakteryzują się zaawansowanymi rozwiązaniami w dziedzinie energooszczędności oraz najwyższą precyzją i niepowtarzalną estetyką wykonania. Produkowane przez Grupę OKNOPLAST okna i drzwi spełniają najwyższe standardy jakości i ekologii. Grupa OKNOPLAST jest posiadaczem licznych prestiżowych wyróżnień i nagród m.in. Złoty Champion Budowlana Marka Roku (2017), Orzeł Polskiej Stolarki 2017, Najlepszy eksporter w konkursie Orły Eksportu Województwa Małopolskiego (2016), National Champion w konkursie European Awards (2014/2015), „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” (2013). Siedziba Grupy OKNOPLAST zlokalizowana jest w Ochmanowie pod Krakowem. Aktualnie w firmie pracuje 1850 osób.

OKNOPLAST

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Lipiec 20, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wznoszenie ścian i stropów