Ile czasu może być przechowywana blachodachówka na zewnątrz?

PYTANIE:

Ile czasu może być przechowywana blachodachówka orginalnie zapakowana pod gołym niebem u mnie leży już dwa miesiące bo dekarze ją zostawili i co może się z nią stać.Proszęo odpowiedz.

ODPOWIADA:
doradca firmy Blachy Pruszyński:

Lakier spodni jest lakierem podkładowym nie posiadającym zabezpieczenia przed długotrwałym kontaktem z wodą. W przypadku braku dostępu powietrza (w zastreczowanej paczce wykrapla się woda pomiędzy arkuszami)

po okresie 2-3 miesięcy może nastąpić uszkodzenie lakieru. Jeżeli dach będzie mocowany w ciągu tygodnia – dwóch, proszę zdjąć folię i przykryć paczkę blachy (np. styropianem) aby zmniejszyć jej nagrzewanie się (wyższa temperatura przyspiesza reakcje chemiczne). Jeżeli montaż nastąpi w późniejszym okresie należy przełożyć każdy arkusz listewkami dystansującymi z zachowaniem spadku. Należy przestrzegać zasad przenoszenia arkuszy. Jeżeli są to blachodachodachówki należy uważać by arkusze nie wyginały się pod własnym ciężarem ponieważ powoduje to odkształcenia na skokach blachodachówek. Zasady przechowywania są dostępne w Instrukcji montażu, którą można pobrać z naszej strony internetowej www.dom.plpruszynski.com.pl -> folder pliki do pobrania

Zobacz wszystkie odpowiedzi Doradcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *