Okna o podwyższonym standardzie bezpieczeństwa

PYTANIE:

Poszukuje okien o podwyższonym standardzie bezpieczeństwa? Mam dom z nisko zawieszonym dachem, o bardzo małym skosie. Czy posiadacie Państwo w ofercie tego typu okna? Czym powinny się one charakteryzować? Jak zmieni się cena w stosunku do standardowego okna dachowego?

ODPOWIADA:
doradca firmy FAKRO Sp. Z O.o.:

Standardowe okno dachowe Fakro FTP-V wyposażone jest w zestaw szybowy 4H-16-4T. Zewnętrzna szyba o grubości 4 mm jest hartowana (szyba o podwyższonej wytrzymałości), komora o głębokości 16 mm wypełniona jest argonem, natomiast szyba wewnętrzna, również o grubości 4 mm, wyposażona jest w warstwę niskoemisyjną. Szyby hartowane w oknach Fakro są odporne na rozbicie przez grad, co potwierdza wieczysta gwarancja na tego typu uszkodzenia.

Okna mogą być opcjonalnie wyposażone w zestaw z szybą laminowaną klasy P1 lub antywłamaniową Secure klasy P4. Szyba laminowana składa się z 2 warstw szkła o grubości 3 mm (klasa P1) lub 4 mm (klasa P4), pomiędzy którymi znajduje się folia PVB (klasa P4 – 4 warstwy, klasa P1 – 1 warstwa) .Szyba laminowana umieszczona jest w zespole szybowym od strony pomieszczenia i zawiera powłokę niskoemisyjną. Zespalana jest z zewnętrzną szyba hartowaną. W przypadku ewentualnego zniszczenia szyby laminowanej, kawałki szkła pozostają zespolone z folią, co zapobiega skaleczeniu. Szyby laminowana ograniczają również przenikanie promieni UV: P1 w 95%, P4 w 99%.

Dopłaty w przypadku okien z niestandardowym zestawem szybowym wynoszą odpowiednio: +20% ceny okna zestaw szybowy klasy P1 (4T-16-33.1T), +30% ceny okna zestaw szybowy klasy P4 (4T-16-44.4T).

Zobacz wszystkie odpowiedzi Doradcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *