Jak przygotować budynek do ocieplenia?

PYTANIE:

Jak przygotować budynek do ocieplenia?

ODPOWIADA:
doradca firmy Termo Organika:

Zakres prac poprzedzające proces ocieplenia, czyli przygotowujących budynek i jego otoczenie, wynika z kilku rzeczy: wielkość budynków, lokalizacja, usytuowanie, itp.

Najważniejszą sprawą dotyczącą wszystkich prac związanych z termomodernizacją budynków jest bezpieczeństwo! Dotyczy to zarówno osób wykonujących prace jak i mieszkańców oraz innych użytkowników, których przebywanie w bliskości wykonywanych prac jest nieuniknione. Istotne jest właściwe zabezpieczenie ciągów komunikacyjnych i chodników. Jeśli ocieplany budynek posiada lokale użytkowe to wejścia do nich również wymagają zabezpieczenia w taki sposób, by ich użytkownicy nie byli narażeni na jakiekolwiek niebezpieczeństwo wynikające z prowadzonych prac.

Kolejnym ważnym aspektem jest organizacja placu budowy i zabezpieczenie składowanych materiałów przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych (deszcz i silny wiatr). Nigdy nie można zapomnieć o zabezpieczeniu „placu budowy” w tym rusztowań przed niepożądanymi gośćmi w szczególności przed dziećmi. Należy również zwrócić szczególną uwagę na wszelkie elementy, które będą miały niekorzystny wpływ na trwałość i estetykę wykonanego ocieplenia; cieknące rynny, okapy balkonów. Należy zapewnić im prawidłowe funkcjonowanie.

Nie do pominięcia są również prace związane z zabezpieczeniem elementów budynku lub jego otoczenia, które mogłyby ulec trwałemu uszkodzeniu, a późniejsze ich doprowadzenie do stanu pierwotnego byłoby kosztowne i pracochłonne. Mam tutaj na myśli balustrady, parapety, posadzki i inne okładziny kamienne na balkonach, loggiach i schodach, lampy, elementy dekoracyjne budynku, elementy dekoracyjne ogrodu lub zagospodarowania wokół budynku, chodniki wokół budynków i inne elementy tzw. małej architektury.

Zobacz wszystkie odpowiedzi Doradcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *