Ocieplanie ściany garażu

PYTANIE:

BUDYNEK MIESZKALNY PARTEROWY Z GARAŻEM. CZY OCIEPLAĆ WEWNĄTRZ GARAŻU ŚCIANĘ, KTÓRA JEST ZEWNĘTRZNĄ ŚCIANĄ DLA POMIESZCZEŃ MIESZKALNYCH? JEŚLI TAK TO JAKĄ GRUBOŚCIĄ STEROPIANU? SCIANY ZEWNĘTRZNE Z YTONGA 24CM PLANOWANE OCIEPLENIE 15CM STEROPIAN.

ODPOWIADA:
doradca firmy Termo Organika:

Rozumiem, że chodzi o przypadek, w którym garaż jest nieogrzewany.

Zgodnie z obowiązującymi warunkami technicznymi współczynnik przenikania ciepła ściany pomiędzy pomieszczeniami ogrzewanymi a nieogrzewanymi powinien wynosić maksymalnie 1,0 W/(m2K). Zarówno w przypadku ściany ocieplonej, jak i nieocieplonej warunek jest spełniony. Im grubsza warstwa izolacji tym straty ciepła do garażu będą mniejsze.

Można zastosować do ocieplenia wysokiej jakości styropian np. płyty styropianowe „PLATINUM fasada” produkcji Termo Organiki. Zastosowanie wspomnianych płyt przy 12 cm daje nam taki efekt izolacji jak 15 cm zwykłego styropianu, a we wspomnianym przypadku zależy również na tym, żeby nie zmniejszać wewnętrznych wymiarów garażu.

Zobacz wszystkie odpowiedzi Doradcy

Jedna myśl nt. „Ocieplanie ściany garażu

  1. Gość Dom.pl

    A czy przy nieogrzewanym garażu robić izolację termiczną posadzki. Będę miał nieogrzewany garaż w bryle budynku (nad garażem taras) i zastanawiam się nad sensem 10 cm styropianu na chudziaku. Przecież zimą grunt będzie cieplejszy od powietrza i o ile nie ociepli to na pewno nie schłodzi garażu.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *